Bahri Şarlı güven tazeledi

Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifi Genel Kurul’unda Bahri Şarlı oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi. Şarlı, “Şimdiye kadar geçen 45 y

Bahri Şarlı güven tazeledi
Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifi Genel Kurul’unda Bahri Şarlı oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi. Şarlı, “Şimdiye kadar geçen 45 yıllık hizmet hayatımda bugüne kadar hiç kimse karşısında utancımdan eğilmedim, ama sizler karşısında sizlere olan saygımdan dolayı eğiliyorum” dedi.

 

Fetih BAĞCI

 

Türkiye’nin en başarılı Esnaf Kefalet Kooperatifi seçilmiş olan Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifi genel kurulu 14 Ocak 2018 günü Sarper Plazada gerçekleşti. 5321 ortağı olan Kooperatifin genel kuruluna bin 300 ortak katıldı. Gündemin tüm maddeleri oybirliğiyle alındı. Toplantıda konuşan Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Şarlı, “Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifi 958 Esnaf Kefalet Kooperatifi içinde en başarılı Kooperatif ise bu yönetim kurulumuzun titiz çalışması, personelimizin üstün vazife anlayışı ve siz değerli Ortaklarımızın Kooperatif bilinci içersin de hareket etmenizden kaynaklanmaktadır. Sizleri avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlasam azdır.” dedi.

Şarlı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kooperatifimiz başarılı, üst kuruluşumuz TESKOMB başarılı ise 15 yıldır finans kesiminde teşkilatımıza büyük destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Sayın Kabine üyelerine ve Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’e çok teşekkür ediyor, ortaklarımız adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Şarlı, Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifinin 2002 yılı sonunda 2 milyon 747 bin lira olan kredi hacminin, 2017 yılı sonunda 60 kat artarak 167 milyon 800 bine ulaştığını Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifinin normal kredi de, Sıfır faizli kredide en çok kredi veren Kooperatif olduğunu dile getirdi. Şarlı, verdikleri kredilerin %98’ini tahsil ettiklerini, sadece %2’sini tahsil edemediklerini, ortak sayısını baz aldığımızda 100 ortaktan 96’sının borcunu ödediğini, sadece 4’ünün ödeyemediğini söyleyerek, 23 Ocakta 46’ıncı hizmet yılına gireceğini ifade etti.

Şarlı şöyle devam etti: “Şimdiye kadar geçen 45 yıllık hizmet hayatımda bugüne kadar hiç kimse karşısında utancımdan eğilmedim, ama sizler karşısında sizlere olan saygımdan dolayı eğiliyorum ve saygılarımı sunuyorum. Bursa’da 20 Esnaf Kefalet Kooperatifi mevcut olup, 2017 sonunda kullandırdıkları kredinin 1 milyar 132 milyon 55 bin liraya ulaştığını, bu rakamında Türkiye’deki toplam kredinin %5’ini teşkil ettiğini ifade ederek, Bursa kredi pastasından önemli bir kısmını alıyorsa, bu Halk Bankasının, Bursa Kooperatiflerine ve esnafına güveninden kaynaklanmaktadır, diyerek Halk Bankası Genel Müdürü Sayın Osman Arslan başta olmak üzere tüm Halkbank camiasına teşekkür ederim.”

ŞARLI’NIN EKİBİNDE KİMLER YER ALIYOR?

Açık oyla ve tek listeyle yapılan seçimler sonucu Bahri Şarlı genel kurula katılan tüm ortakların oyunu alarak yeniden Başkanlığa seçilirken; Yönetim Kuruluna Arif Tak, Oktay Gültekin, Fahrettin Tüccaroğlu, Ali Özkan İlhan ve Denetim Kuruluna Naci Camfener, Abdülkadir Kargılı seçildi. Ayrıca Üst Birlik Temsilciliklerinde Bahri Şarlı, Arif Tak, Nedim Özbalaban, Mustafa OcaK, Ali Kunter yer alacak. Seçimlerden sonra Ortakların kendisine olan güveni için teşekkür eden Şarlı, “Birlik ve beraberlik içersin de hareket edelim. Kimsenin bunu bozmasına müsaade etmeyelim.” dedi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24