Bursa, turizmde hak ettiği payı almak istiyor

 Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret şehri Bursa, turizm sektöründen de hak ettiği payı almanın hesaplarını yapıyor. Bursa Valiliği v

Bursa, turizmde hak ettiği payı almak istiyor
 Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret şehri Bursa, turizm sektöründen de hak ettiği payı almanın hesaplarını yapıyor. Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde yürütülen tanıtım çalışmalarına, turizm profesyonelleriyle tatilcileri buluşturan EMITT Fuarı’nda bir yenisi daha eklendi. 

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT, 85 ülkeden 4 bin 800 iştirakçi, 600 tur operatörü ile bin 30 firmayı ağırlıyor. BTSO ile birlikte Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA ile ilçe belediyelerinin destekleriyle açılan Bursa standı, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı ziyaretçinin ilgi odağı oldu. Bursa standını gezenler, otel işletmecileri, turizm acenteleri ve ilçe belediye temsilcileriyle görüşme fırsatı buluyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, EMİTT Fuarı’nın turizmin Türkiye’deki en üst düzeyde tanıtıldığı önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Fuarda Bursa’nın bütün değerlerinin bir çatı altında toplandığını kaydeden Aktaş, “Bursa’nın dünyaya tanıtılmasını istiyoruz. Uludağ’ımızı, denizimizi, tarihi ve kültürel değerlerimizi daha fazla anlatmamız lazım. Bu iddianın yerine gelmesi adına Bursa’ya önemli görevler düşüyor. BTSO’nun da katkılarıyla kentimizin turizm alanında daha iyi noktalara ulaşmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

BTSO Turizm Konseyi Başkanı Hasan Eker, EMİTT Fuarı’nın her geçen gün çıtasını yükselttiğini ifade etti. BTSO’nun turizm çıtasını yükseltmek için önemli adımlar attığını kaydeden Hasan Eker, “Bursa’da hayata geçen fuar organizasyonları sektörün potansiyelini artırıyor, şehrimizin dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sağlıyor. Bursa’nın turizmde daha fazla söz sahibi olması için bütün dinamiklerin birlikte hareket etmesi gerekiyor” diye konuştu. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24