Bursagaz'dan indirim müjdesi

Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz, yeni tarifesiyle abonelerine doğal gazı çok daha uygun fiyata ulaştırıyo

Bursagaz'dan indirim müjdesi
Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz, yeni tarifesiyle abonelerine doğal gazı çok daha uygun fiyata ulaştırıyor. Yeni yıl ile birlikte doğal gazı abonelerine yüzde 4 indirimli ulaştıran Bursagaz, güvence bedellerinde de tenzilat yapacak. 
EWE Turkey Holding şirketlerinden Bursagaz, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu EPDK tarafından açıklanan yeni tarifeye göre Ocak 2018 yılı itibarı ile doğal gaz satış fiyatlarını indirimli sunmaya başlıyor. Bilhassa soğuk geçen kış günlerinde güvenli yakıt doğal gaz ile ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyacını karşılayan Bursagaz müşterileri, yapılan indirimi faturalarda yüzde 4 olarak hissedecek. Ayrıca Bursagaz, yeni tarifesi kapsamında belli kriterlerdeki güvence bedellerini de ortalama yüzde 5 oranında indirimli sunmuş olacak.
Beş yıllık yatırım planı hazır
EPDK tarafından Bursagaz’ın 2021 yılına kadar yapacağı doğal gaz altyapı şebekesi için beş yıllık yatırım planı da açıklandı. Bursagaz, altyapı şebekesine yaklaşık 165 milyon TL tutarında ilave yatırım yapacak.
Bursa’ya yatırım yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana Bursa’nın ulaşılamayan bölgelerine doğal gaz konforunu götürmek için çalışıyoruz. Yeni yılda yaptığımız indirimle abonelerimize avantaj sağlamaktan dolayı da son derece mutluyuz. Doğal gazı yeni bölgelere ulaştırmak ve var olan şebekemizi güçlendirmek için çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu. Hali hazırda ekonomik bir yakıt olan doğal gaz, Bursagaz’ın 2018 indirimiyle alternatif yakıtlarla arasındaki fiyat farkını iyice açacak ve daha da avantajlı hale gelecek. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24