BUSİAD'da Türkay dönemi başladı

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Günal Baylan’dan devralan Ergun Türkay, teknik personel yetiştirmek konusunda çalışmalar yapaca

BUSİAD'da Türkay dönemi başladı
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Günal Baylan’dan devralan Ergun Türkay, teknik personel yetiştirmek konusunda çalışmalar yapacaklarını ve gençlere deneyimlerini aktararak kuşaklararası geçiş sağlayacaklarını söyledi.

 

Canan GÜLEÇ

 

 

BUSİAD’ın 40. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı BUSİAD Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alan Ergun Türkay, yönetim kurulu başkanı seçildi. Genel Kurul Başkanlık Divanı’nın belirlenmesinin ardından söz alan BUSİAD 2014 - 2017 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, sağlam temeller üzerine kurulmuş, birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyet değerlerinde sahip çıkan ve saygın üyelerden oluşan bir derneğin yönetim kurulunda çalışmaktan ve başkanlık yapmaktan büyük gurur duyduğunu belirtti. Baylan’ın konuşmasının ardından genel kurul toplantı gündemine uygun olarak yönetim kurulu faaliyet ve denetim kurulu raporları okundu ve onaylandı. Buna göre Ergun Türkay başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Asil Üyeler; Buğra Küçükkayalar, Burak Anıl, Burhan Çakır, Gonca Yerliyurt, Hakan Oktar, Mustafa Ekinci, Osman Nemli, Ömer Kızıl, Selim Akbaş, Selim Tarık Tezel, Şevki Boran ve Uğur Urkut. Yedek Üyeler; Elif Doğrusoy, Aslı Türkün, Berna Altınsoy, Haluk Parlamış, Serdal Can, Selim Baykal, Halil Vurarak, Alper Özalp, Özgür Beşikçioğlu, Onur Kutlualp, Mustafa Yılmaz, Tuncer Hatunoğlu, İhsan Karademirler.”

KUŞAKLARARASI GEÇİŞ SAĞLANACAK

Dilek ve temenniler bölümünün ardından son sözü alan BUSİAD’ın Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Türkay da, kuruluşlarının 40. yılında Bursa’nın en değerli iş insanları derneğine başkan olabilmenin kendisi için büyük onur olduğunu kaydetti. BUSİAD’a layık olacak şekilde temsil ve hizmet etmenin öncelikli görevleri olacağını ifade eden Türkay, “Bursa iş dünyasını en üst düzeye taşıyabilmek ve Türkiye’deki haklı seviyesini koruyabilmek için yönetim kurulumuzla birlikte tüm enerjimizle çalışacağız. Bana ve yönetim kurulumuza gösterdiğiniz güvenden ötürü teşekkür ederim. Yeni dönemde üye ziyaretleri yaparak bütün üyelerimize ulaşacağız. Böylece üyelerimizle olan ilişkilerimizi daha üst seviyeye çıkarma hedefimiz var. Bu süreçte üyelerimizin her türlü yapıcı eleştiri ve önerilerine açığız” diye konuştu. Türkay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son yıllarda ülkemizin geriye gittiği nitelikli teknik personel konusunda eğitimin geliştirilmesi ve çalışan işveren ilişkilerinin daha iyi yönetilmesine yönelik yeni düzenlemeler için çalışmalar yapacağız. Ayrıca BUSİAD’ın yeni dönem yönetiminde gençlere yer verdik. Gençlere tecrübelerimizi en doğru şekilde aktaracağız. Böylece kuşaklar arası geçişin daha dengeli olacağını düşünüyoruz. Dijital gelişim ve girişimcilik adında iki yeni uzmanlık grubu oluşturacağız. Amacımız sizleri, zamanımızın gelişmeleri hakkında bilgilendirmek. Sözlerime son verirken Kurucu Başkanımız Doğan Ersöz’ü ve kaybettiğimiz tüm üyelerimizi rahmetle anıyorum. Geçmiş dönem başkanlarımıza ve onların yönetim kurullarına da minnettarız. Özellikle görevi devraldığım Günal Baylan’a ve yönetim kuruluna da ayrıca teşekkür ediyorum.”
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24