Dünya devinden Dilovası'na yatırım

Bursa’da 1990 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren dünya devi BODYCOTE Istaş, 12 milyon liralık yatırımla Dilovası’ndaki yeni fa

Dünya devinden Dilovası'na yatırım
Bursa’da 1990 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren dünya devi BODYCOTE Istaş, 12 milyon liralık yatırımla Dilovası’ndaki yeni fabrikasını hizmete açtı.

Dünya genelinde 190’ın üzerinde fabrikası bulunan BODYCOTE ISTAŞ, yeni fabrikasının açılışını, Dilovası İMES OSB’de düzenlenen bir törenle gerçekleştirdi. 4 milyon Euro yatırım maliyeti ile 3 Bin metre karesi kapalı, toplam 4 Bin metre kare alan üzerine kurulan BODYCOTE ISTAŞ Dilovası tesisleri düzenlenen bir törenle açıldı. Isıl işlem konusunda uyguladıkları teknoloji açısından dünyanın en ileri ülkeleri ile rekabet edebilecek seviyede olduklarının altını çizen BODYCOTE Genel Müdürü Barış Telseren, "Dünya ölçeğinde 26 değişik ülkede yaklaşık 190 işletmesiyle ile faaliyet gösteren BODYCOTE firması bilindiği üzere, ısıl işlem konusunda sektörünün adeta deyim yerinde ise dünya devi olarak adlandırılmaktadır. Sektörde önemli bir pazar payına sahip olan BODYCOTE’un yıllık toplam cirosu 1 milyar Euro’nun üzerinde seyretmekte. 2006 yılında ortaklık kuran işletmemiz, yüzde 80 BODYCOTE, yüzde 20 ise Istaş ortaklığı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Isıl işlem konusunda en üst segmente uygulama gerçekleştiren firmamızın Türkiye genelindeki pazar payı ise yüzde 20-25’lerde seyretmektedir” diye konuştu.
Merkezi İzmir’de kurulu bulunan firmanın Bursa, İzmir ve Gebze Dilovası OSB’deki tesislerinde başta otomotiv sektörü olmak üzere; makine imalat, havacılık ve savunma sanayi, tarım, inşaat, demiryolu, iş makineleri, medikal, gıda, elektronik ve mekanik iş koluna yönelik ısıl işlem konularında A’ dan Z’ ye hizmet vermekte olduğunu ifade eden Telseren, "1990 yılına kadar tuz banyoları, 1990-2000 yılları arasında atmosfer kontrollü kamaralı tip fırınlar, daha sonraki yıllarda ise vakum sertleştirme fırınlarında gerçekleştirilen ısıl işlem uygulamaları, özellikle kalite bilincinin oluşması ile birlikte 2000’li yıllardan sonra, dünya genelinde uygulanan sistemin aynısı uygulanmakta olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği gibi, her sektörde olduğu gibi, bizim iş kolumuzda da makine ve teknolojiye yapılan yatırımlar son derece önemlidir. Yeniden birleşme, iş güvenliği, kalite, kapasite artıştı ve yeni sistemin Türkiye’ye getirilmesinde hep öncü olduk ve olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.
Tesisin açılış törenine Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, BODYCOTE Kuzey ve Güney Avrupa Başkanı Paul Clough, BODYCOTE IŞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, Genel Müdür Barış Telseren ve fabrika yöneticileri katıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24