Gürses: 'MÜSİAD'da amacımız iki kat başarı'

MUSTAFA GÜRSES BAŞKANLIĞINDAKİ MÜSİAD BURSA, BAŞARIYI İKİ KATINA ÇIKARMAK İÇİN GÖREVE BAŞLADI. Müstakil Sanayici ve İşadam

Gürses: 'MÜSİAD'da amacımız iki kat başarı'
MUSTAFA GÜRSES BAŞKANLIĞINDAKİ MÜSİAD BURSA, BAŞARIYI İKİ KATINA ÇIKARMAK İÇİN GÖREVE BAŞLADI.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin 18. Olağan Genel Kurulu Hilton Bursa’da gerçekleştirildi. Olağan genel kurulda Mustafa Gürses, oybirliği ile MÜSİAD Bursa Şubesi’nin yeni başkanı seçildi.

Hilton Bursa’da yapılan MÜSİAD Bursa Şubesi’nin 18’nci Olağan Genel Kurulu’na; AK Parti Bursa Milletvekilleri Önder Matlı, Bedrettin Yıldırım, Hakan Çavuşoğlu, İsmet Su, Mustafa Öztürk ile AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve çok sayıda davetli katıldı.

Çepni: Bugün bayrak değişimi yapacağız

Gerçekleşen genel kurul ile 5 yıllık görev süresi genel kurul ile sona eren Hasan Çepni, yaptığı konuşmada, “Her genel kurul bir düğün yeri, bir bayram günüdür. Yeni atılımlarla, yeni heyecanla daha ileri hedeflere ulaşabilmek için genel kurullar bir fırsat olmuştur. 5 yıldır şerefle yürüttüğüm MÜSİAD Bursa Şube başkanlığını görevimi bugün noktalıyorum. Hizmet yarışında bugün bir bayrak değişimi yapacağız. Bundan sonra da MÜSİAD Bursa Şubesi’nin bir üyesi olarak, ülkeme ve şehrime hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

İbrahim Burkay: Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attınız

Programa katılan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da, “MÜSİAD, ülkemizin hayata geçirdiği birçok projede başarıyla yer almıştır. MÜSİAD Bursa Şubesi de gerek Bursa ekonomisine, gerek Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamıştır.  Bursa’ya önemli  katkılar sağladıkları için, 2010-2015 dönemi başta olmak üzere geçmiş dönemlerde görev alan herkese teşekkür ederim” dedi.

Recep Altepe: MÜSİAD Bursa, Bursa’nın en önemli SİAD’larından birisi

Genel kurula katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, MÜSİAD Bursa Şubesi’nin faaliyetleriyle Bursa’nın en önemli ve en aktif işadamları derneklerinden birisi olduğunu söyledi. Altepe, MÜSİAD Bursa Şubesi’nin çalışmalarının Türkiye’ye örnek olan çalışmalar olduğunu dile getirdi.

Nail Olpak: Daha önemli başarılara imza atacağınıza inanıyorum

Genel kurula katılan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak da,  “Bursalılara Bursa’yı anlatacak değilim. Sanayisi ve doğal güzelliğiyle Bursa’yı tüm gün konuşsak az olur. Bursa, küçük bir oba iken, dünyaya hükmeden bir devletin oluşumunda önemli bir merkezdir” dedi.

Bursa şubesinin çalışmalarından övgü ile bahseden Nail Olpak, “Bursa şubemiz, hem faaliyetleriyle, hem yeni hizmet binasıyla daha büyük ve önemli başarılara imza atacaktır. Yeri gelmişken Bursa şubemize yer tahsis eden Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ederim. Yeni yerimizin, hayırlı işlere vesile olmasını dilerim. Kuruluştan bugüne kadar çeşitli kademelerde hizmet veren tüm üyelere de teşekkür ederim. Ve son olarak da yeni dönemde görev alacak olan arkadaşlara da teşekkür eder, başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Genel kurulda AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su da, “Türkiye’nin yeni hedeflerine ulaşmasında en önemli paydaşlardan birisi bence MÜSİAD’dır ve ben de MÜSİAD Bursa Şubesi üyesi olmaktan, bu camianın bir mensubu olmaktan onur duyuyorum. MÜSİAD, yıllarca tarafsız bir şekilde Türkiye’nin geleceğine ışık tuttu ve tutmaya da devam edecektir” dedi.

Yeni yönetim oy birliği ile seçildi

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından divan kurulu seçimi yapıldı. Dr. Ahmet Özkul’un divan başkanı, Cabir Sökücü’nün ve Fatih Aslan’ın katip üye seçilmesinin ardından geçilen oylama işleminde MÜSİAD Bursa Şubesi’nin yeni başkanı oy birliği ile Mustafa Gürses oldu.

MÜSİAD Bursa Şubesi’nin yeni başkanı olan ve bir teşekkür konuşması yapan Mustafa Gürses, “Şahsıma ve yönetim kurulumuza gösterdiğiniz teveccühten ötürü teşekkür ederim. Birlikte ve beraberlik içinde önümüzdeki yıllarda inşallah hedefi düşürmeden gerekli çalışmaları yapacağız. Bu Uluşehir’de, her zaman bir ve beraber olarak çalışacağız ve bu büyük yükün atlından başarıyla kalkacağımıza inanıyorum” dedi.

Gürses: Üye sayımızı 2 katına çıkaracağız

Yoğun faaliyetlere devam edeceğinden ve bu faaliyetlerin devamlılığı için üye sayısının arttırılması gerekliliğinden hareketle yeni dönemde üye sayısını 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini belirten Mustafa Gürses, “MÜSİAD Bursa Şubesi’nde devraldığımız bu bayrak, daha da yukarıya gidecektir. Mesela üye sayımızı 2 katına, Genç MÜSİAD’ımızın üye sayısının 2 katına ve faaliyetlerimizi arttıracağız. Yeni dönemde tüm üyelerimizin, yönetim kurulu üyesiymiş gibi çalışmalara katkı koymalarını hedefliyoruz. Sektör kurullarımızla birlikte iş dünyasının sorunlarına çözüm üretmeye de devam edeceğiz” dedi.

“MÜSİAD Bursa, bu dönemde de şehrin en önemli paydaşlarından birisi olacaktır”  diyen Gürses, “Geçmişte olduğu gibi MÜSİAD Bursa Şubesi, bu dönemde de şehrin tüm dinamikleriyle birlikte çalışacaktır. BTSO, yerel yönetimler, Uludağ Üniversitemiz ve Bursa Teknik Üniversitemizle işbirliği içinde olmaya devam edecektir. Kısacası MÜSİAD Bursa, yeni dönemde de Bursa’ya hizmet etmeyi sürdürecektir” diye konuştu.

MÜSİAD Bursa Şubesi’nin yeni yönetimi

MÜSİAD Bursa Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu asil isimleri; Mustafa Gürses, Yakup Kayıhan, Mutlu Olağaner, Alaattin Dağlı, Burhan Sayılgan, Murat Eryağan, Nihat Alpay, Murat Demir, Halil İbrahim Biçer, Ramazan Alper Çalışkan, Cengiz Akgün, Şerif Eren Ertoksöz, Ömer Eşer, Murat Bayizit, İsmail Güler”

MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Abdülmelik  Güler, Rıdvan Güler, Mehmet Kaleli, Alpaslan Şenocak, Erol Bodur, Kadir Oruç, Yılmaz Ardıç, Osman Yetim, Mehmet Yıkar, Kamil Özkan”
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24