Hollande Kardelen'e tam not verdi

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Uluslararası Paris Sial fuarında Kardelen Kestane Şekeri’nin standını ziyaret etti ve tadına baktığı kes

Hollande Kardelen'e tam not verdi
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Uluslararası Paris Sial fuarında Kardelen Kestane Şekeri’nin standını ziyaret etti ve tadına baktığı kestane şekerine tam not verdi.

 

Kestane şekeri imalatında Bursa’nın önemli markalarından biri olan Kardelen, yurtdışına yönelik geliştirdiği ürünü Cardelion’u Paris Sial Fuarı’nda görücüye çıkardı. Daha önce ABD ve Dubai’de düzenlenen fuarlarda tanıtımı yapılan Cardelion’a, Bursa firmasının standını gezen Fransa Cumhurbaşkanı Francoise Hollande da çok beğendi.

Bursa’da 2008 yılından bu yana Kardelen Kestane Şekeri ismiyle üretim yapan İlka Şekerleme firması, dış pazarlara açılmak için oluşturduğu yeni ürününün yurtdışı fuarlarında tanıtımını yapıyor. Firma sahibi Mümin Akgün, 19-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ve bu yıl 50. yılını kutlayan Paris Sial fuarının kendileri için iyi bir fırsat olduğunu söyledi. 

DIŞ PAZARDA AÇILIYOR

Türkiye pazarında piyasaya sürdükleri Kardelen kestane şekerinin tanındığını ve marka haline geldiğini belirten Akgün, Kestane üretiminde dünya pazarlarında söz sahibi olmak istediklerini ifade etti. Bu hedef doğrultusunda geliştirdikleri ürünlerini Cardelion ismi altında yurtdışı pazarlarına sunacaklarını kaydeden Akgün, markayı daha önce ABD'de düzenlenen Fancy Food Show ve Gulfood Dubai fuarlarında tanıttıklarına değindi. Cardelion’u kendileri için asıl hedef pazar olan Avrupa’ya tanıtmak istediklerini ifade eden firma sahibi Mümin Akgün, “Özellikle yurtiçinden gelen müşterilerimiz bu markayı ve sunumu çok beğendiklerini dile getirmişlerdi. Biz de Cardelion’un daha kolay akıllarda kalabileceğini düşündük. Nitekim Paris Fuarı’nda ürünümüzü çok beğenen Avrupalı müşteriler, standımızı büyük ilgi gösterdiler” dedi.

HOLLANDE’DAN ÖVGÜ 

6 bin firmanın katılımıyla gerçekleşen Paris Fuarı’nı 180 bin kişinin ziyaret ettiğini açıklayan İlka Şekerleme firması sahibi Mümin Akgün, stantlarını Fransa Cumhurbaşkanı Francoise Hollande’ın da ziyaret ettiğini ve kısa sohbet sırasında ikram yettikleri yeni maka ürünlerini çok beğendiğini belirtti. Akgün, Cumhurbaşkanı Hollande’ın, Fransız kestane şekeri ile Türk kestane şekeri arasında farklar olduğunu ve Türk kestane şekerindeki doğal lezzetin daha çok hissedildiğini dile getirdiğini kaydetti. Akgün, uluslararası platformlarda Bursa ve Türkiye’yi katma değeri yüksek bir ürün olan kestane şekeri ve büyük yatırım yapılarak önü açık bir marka olarak gördükleri Cardelion ile en iyi şekilde temsil ettiklerini vurgularken, Fransa Devlet Başkanı Francoise Hollande tarafından övgü ve takdir görmelerinin de kendilerini gururlandırdığını sözlerine ekledi.

İKRAMDA CÖMERT DAVRANDIK

İlka Şekerleme Firması Ticaret Müdürü Deniz Utku Özdemir de, Paris’teki fuarın Türkiye’den de birçok işadamı, ticaret odaları ve dernekler tarafından ziyaret edildiğini belirterek; Cardelion’la birlikte yeni ürünlerinin sunumunu geçekleştirdiklerini söyledi. Firma olarak fuarlarda ikram konusunda cömert davrandıklarını ifade eden Özdemir, Türk kestane şekerinin Fransız, İtalyan, İspanyol ve Portekiz kestane şekerinden lezzet olarak farklı olması nedeniyle tanınırlığının hızla gerçekleşeceğine inandıklarını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24