KDV indirimleri mobilya sektörünü canlandırdı

Mobilya sektöründe uygulanan KDV indiriminin sektörü canlandırdığını belirten MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu, "İndirim işle

KDV indirimleri mobilya sektörünü canlandırdı

Mobilya sektöründe uygulanan KDV indiriminin sektörü canlandırdığını belirten MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu, "İndirim işlerimizi canlandırmaya başladı. Satışlarımız geçen aya göre yüzde 30-40 artmış durumda. Bu ay, yeni yıl alışverişlerinin de başlamasıyla daha fazla hissedeceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.


MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu, yaptığı yazılı açıklamayla mobilya sektörüne ilişkin bilgiler verdi. Türkiye’nin mobilya sektöründe yıllık ihracatının geçen yıl 2,7 milyar dolar olduğunu ifade eden Mutlu, Türk mobilya sektörünün hem iç pazar hem de uluslararası arenada hızla büyümesini sürdürdüğünü, Türk üreticilerin üretim kalitesi, fiyat avantajı ve hızlı teslimat imkanı ile birçok ülke tarafından tercih edilir hale geldiğini kaydetti.


"İNDİRİM UZATILMALI"


Mobilya sektörüne yapılan vergi indirimlerine değinen Mehmet Mutlu, işlerin açıldığını kaydederek şunları söyledi: "Vergi indirimi kararı, tam zamanında alınmış ve bizler için can suyu niteliğinde bir karar oldu. Piyasalardaki durgunluktan öncelikle etkilenen ve lokomotif görevi gören sektörlerin desteklenmesi, bizleri çok mutlu etti. Yaşanan süreçte kamu ve özel sektörün, sorunları birlikte tespit edip çözüm üretmesi de ayrıca önemli bir nokta. Bu şevkle çalışmaya, üretmeye, istihdam yaratmaya ve ekonomimize katkıda bulunmak için elimizden gelen çabayı göstermeye devam ediyoruz. İndirim, işlerimizi canlandırmaya başladı. Satışlarımız geçen aya göre yüzde 30-40 artmış durumda. Bu ay, yeni yıl alışverişlerinin de başlamasıyla daha fazla hissedeceğimize inanıyorum. Ancak şunu da belirtmem gerekir ki, mobilya sektörü için bahar ve yaz ayları çok daha önemli bir dönem. Bu bakımdan indirimin 2019 yılı Haziran ayına kadar uzatılması yönündeki talebimizi de dile getirmeden edemeyeceğim." (AA)
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24