Matlı başkanlık koltuğuna oturdu

Bursa Ticaret Borsası’nda (BTB) dün tek liste oylandı. Geçen hafta yapılan meclis üyesi seçimlerinde üstünlüğü Özer Matlı’ya kapt

Matlı başkanlık koltuğuna oturdu
Bursa Ticaret Borsası’nda (BTB) dün tek liste oylandı. Geçen hafta yapılan meclis üyesi seçimlerinde üstünlüğü Özer Matlı’ya kaptıran 40 yıllık başkan Rıza Aydın, dünkü yarışa dahil olmadı. Borsa’da başkanlık koltuğuna beklendiği gibi Özer Matlı oturdu.


Matlı, yaptığı açıklamada, seçime kadar iki listenin mevcut olduğunu ancak son gün uzlaşı sağlanarak tek listeyle sandığa gidildiğini söyledi.

Matlı, ’’Artık iki ayrı grup yok. Bundan böyle tek listeyiz. BTSO ve Bursa Ticaret Borsası daha büyük bir Bursa için çalışmalarını yürütecek’’ dedi.


AYDIN KATILMADI

İlçe seçim kuruluna itirazlar olduğunu, ancak bunun sonucu değiştirmedeğini dile getiren Matlı, ’’Bizim içim seçim süreci bitti’’ diye konuştu. Bu arada eski başkan Rıza Aydın’ın dün Borsa’ya gelmemesi ve oy kullanmaması dikkat çekti.


MECLİS BAŞKANI MEHMET AYDIN

BTB’nin yeni başkan ve yönetimin yanı sıra Meclis Başkanı da seçildi.

Mehmet Aydın yeni Meclis Başkanı oldu. Görevi Bahri Yenidünya’dan devralan Aydın, yüzde 80 katılımlı bir seçim yapıldığını kaydetti.

Aydın, ’’Borsa’nın tarım ve hayvancılık için daha etkin çalışabileceği projeler var. Bursa’yı tarım ve hayvancılık alanında bir yerlere getirebilmeyi hedefliyoruz’’ dedi. Öte yandan, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, BTB TOBB delegesi yedek üyeliğinden istifa etti.


İŞTE BTB’nin yeni yönetimi 


Asil Liste:


-Özer Matlı (Başkan)

-İbrahim Özhan

-Hikmet Bosut

-Tolga Çevikel

-Abdi Avcı


BTB meclis divanı


-Mehmet Aydın (Başkan)

-Sercan Alagöz (Başkan Vekili)

-İlker Birgül (Başkan Vekili)

-Ahmet Eker (Katip Üye)


TOBB Delegeleri


-Mehmet Aydın

-İbrahim Özhan

-Hikmet Bosut

-Tolga Çevikel

-Sercan Alagöz

-İlker Birgül

-Abdi Avcı

-Erdinç Bayrakçı

-Hakan Kırmızıay


Disiplin Kurulu:

 -Reşat Akay

-Engin Akçıl

-Cengiz Akırmak

-Suat Sütman

-Mert Eroğlu

-Samet Dinçer


 Kaynak: Olay Gazetesi
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2013, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24