NOSAB'dan başarı hikayesi 

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi İdari Binası, kreş ve ek tesisleri törenle hizmete açıldı. Vali Küçük, projeyi NOSAB’ın başarı hikayesi

NOSAB'dan başarı hikayesi 
Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi İdari Binası, kreş ve ek tesisleri törenle hizmete açıldı. Vali Küçük, projeyi NOSAB’ın başarı hikayesi olarak tanımladı.

Batuhan YORULMAZ

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) İdari Binası, kreş ve ek tesisleri, Bursa protokolünün katıldığı törenle hizmete açıldı. Törene; Vali İzzettin Küçük, Nilüfer Kaymakamı Avni Oral, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, OSB başkanları, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, bölge sanayicileri ve diğer davetliler katıldı.

NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fikri Ünal, tesisin temelinin 2 yıl evvel atıldığını hatırlattı. Tesisin içeriği hakkında bilgi veren Ünal, şunları söyledi: “Temelini Mayıs 2016’da attığımız ve bugün hizmete açtığımız tesis, 5 bin 271 metrekare idari bina, bin 334 metrekare kreş, her biri 450 m2 olan toplam 5 adet banka şubesi yeri, bin metrekare kapalı otopark alanı olmak üzere toplamda 9 bin 855 metrekareden oluşuyor. İdari binamızın hizmete girmesiyle birlikte bugüne kadar kimi zaman fiziki şartlardan ötürü aksayan hizmetlerimiz, bundan sonra daha düzenli bir biçimde yürütülecektir.”

NOSAB’DAN GELECEĞE SAĞLAM ADIM

NOSAB Müteşebbis Heyeti ve NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ise, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nin Türkiye’de kurulan 183’ncü OSB olduğuna dikkat çekti. Yeni idari bina ve beraberindeki tesislerin yapım aşaması hakkında bilgi veren Aras, “Bölgemizi geleceğe taşıyabilmesi için idari bina için mimarlık yarışması açtık ve Müteşebbis Heyet olarak, böyle bir bina yapılmasına ve yanında da 140 öğrenci kapasiteli bir kreş  yapılmasına karar verdik. Bir masa, üç sandalye, dosya dolabı ve 5 klasörden, yaklaşık 10 bin metrekare refah çalışma ortamı olan akıllı bir binaya eriştik. Bu tesislerimizin başta ülkemize, Bursamıza aynı zamanda da NOSAB ve NİLSİAD’lı sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

NOSAB’ın, Bursa sanayisinde önemli bir konumda olduğunu dikkat çeken BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ise, “NOSAB’ı biliyoruz; her zaman birçok konuya ve özellikle de çevreye duyarlı olmuştur. Bu noktada geçmişten günümüze gelinceye kadar emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KÜÇÜK: “GERÇEK BİR BAŞARI HİKAYESİ”

NOSAB’ın hikayesinin gerçek bir başarı hikayesi olduğunu belirten Vali İzzettin Küçük, “Sıfırdan başlanmış ve çok önemli bir noktaya gelinmiş. Bu başarı ısrar, gayret ve çalışmakla oluşmuş” diye konuştu. Başarıyı sürdürebilir kılmanın önemine değinen İzzettin Küçük, “Başarıyı sürdürmek insan yetiştirmekle olabilir. Sizden istirhamımız ilerleyen zamanlarda bu bölgede bir teknik ve mesleki bir lise yaptırmanız. Başarının ana unsuru budur ve başarıyı yönetebilmemizin en önemli şartı bu olacaktır” şeklinde konuştu. Vali İzzettin Küçük, NOSAB’ın çevreye duyarlı bir OSB olduğunu ve bu noktada emeği geçen herkesi teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24