Pazarcılardan Albayrak'a tam destek

Pazarcılardan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘hal yasasının TBMM gündemine geleceğini, komisyonun tarihe karışacağı’ sö

Pazarcılardan Albayrak'a tam destek

Pazarcılardan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘hal yasasının TBMM gündemine geleceğini, komisyonun tarihe karışacağı’ sözüne destek geldi. Türkiye Pazarcılar Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Mehmet Çakman, hal dışında kayıt dışı alım satım yapan komisyoncular kalkarsa haksız rekabetin de ortadan kalkacağını dile getirdi.


Hal yasasında sıkıntıların olduğunu söyleyen Türkiye Pazarcılar Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Mehmet Çakman, “Bakanımız 2010 yılında çıkan 5957 sayılı hal yasasının tekrar değişikliğe uğrayacağını, meclise geleceğini söyledi. Bu yasanın işleyişinde sanırım bir sıkıntı yaşanıyor. Yürürlüğe girip, hızlı şekilde çalışıp, denetimler sıklaşırsa kayıt dışı engellenir, haksız rekabet ortadan kalkar.” açıklamasında bulundu. Bakan Albayrak'ın açıklamalarına pazar esnafından da destek geldi. Bursa'nın Tarihi Hanlar Bölgesi'ndeki Tuz Pazarı’nda pazarcılık yapan Aziz Akbayır, "Önemli bir konuya dikkat çekildi. Kaçağın önlenmesi lazım" açıklamasını yaptı. Hal yasasının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Nedim Sarıkanat ise, "Dışarıdan mal getirenler var. Halde fiyatlar daha iyi. Biz malımızı halden alıyoruz. Ama hal dışında yapılan satışlar da var. Onlar fiyatı pahalı satıyor. Halde mal çok olunca fiyatlar uygun oluyor" şeklinde konuştu. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24