Perakende Ritmini Yerel Marketler Fuarında Buldu!

Bu yıl 3. kez gerçekleşen Yerli Marketler Fuarı, tüm yerli ve yerel tedarikçiler ile perakendecilerin bir araya gelerek bilgi alışverişinde bul

Perakende Ritmini Yerel Marketler Fuarında Buldu!
Bu yıl 3. kez gerçekleşen Yerli Marketler Fuarı, tüm yerli ve yerel tedarikçiler ile perakendecilerin bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunduğu bir etkinlik oldu.

Bu yılın teması ‘’Ritim ve Çeşitlilik’’ olarak belirlenen fuarda perakendenin dinamik ritmini zengin çeşitliliğiyle bir araya getiren bir platform sağlandı.

Fuarın kapanışında değerlendirmelerde bulunan İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Özen Grup İcra Kurulu Başkanı Cemal Özen, rakamlarla Türkiye ekonomisi ve perakende sektörünü anlattı. Özen, ekonomide görülen büyümenin sektörde de karşılığını bulduğunu belirtti.

Yerli marketlerin Türkiye genelinde 3 bin 738 şube ile hizmet verdiğinden ve bunun bin 509’unun İstanbul PERDER çatısı altında faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Cemal Özen, ‘’Tüm Türkiye nüfusu içinde her 1000 kişiden 1’i yerel marketlerde çalışıyor, rakip formatlara göre mağaza sayılarımızın daha az olmasına rağmen istihdama katkımız çok daha fazla, buna karşılık beklediğimiz tek şey adil bir rekabet ortamının sağlanması. Örneğin bir çok farklı ürüne raflarımızda yer verdiğimiz  tedarik ortaklarımızdan beklentilerimiz,  rakiplerimizde satılan aynı ürünün aynı gramajlısını bizlere de aynı fiyattan satabilme imkanını sağlayabilmeleridir. Öte yandan, sektörümüz ile ilgili mevzuat değişiklikleri konusunda derneğimizin ve üyelerimizin de  görüşlerinin alınmasını ve hassasiyetlerimize kulak verilmesini istiyoruz. Taleplerimizin karşılık bulması durumunda büyüyen ve gelişen Türkiye ekonomisine katkımızın artarak sürdürülebilirliğini sağlayabiliriz” dedi.

Cemal Özen konuşmasını, 2018 yılında da rekabetten vazgeçmeden ama bu rekabeti en verimli şekle getirebilmek için her yaptığımız işi nasıl   ‘’Daha İyiye En İyiye’’  götürebileceğimizi planlayacağımız bir dönemin başlangıcı olması gerektiğini belirterek noktaladı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen ve 46 firmanın katıldığı Yerli Marketler Fuarı sektör için önemli bir buluşma platformu oluşturdu.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24