Sabancı Holding Kordsa'da hisse satışını tamamladı

Sabancı Holding, Kordsa'da sahip olduğu hisselerden yüzde 10'unu 61 adet yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıya sattı. Sabancı Holding, Kordsa'da sahip

Sabancı Holding Kordsa'da hisse satışını tamamladı

Sabancı Holding, Kordsa'da sahip olduğu hisselerden yüzde 10'unu 61 adet yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıya sattı.
Sabancı Holding, Kordsa'da sahip olduğu hisselerden yüzde 10'unu 61 adet yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıya sattığını duyurdu. Şirket, şirket sermayesinin yüzde 10'una tekabül eden toplam 19 milyon 452 bin 907 TL nominal değerli pay, toptan satışlar pazarı'nda satıldığını bildirdi. Bu son satışın ardından Sabancı Holding'in şirket sermayesindeki payı yüzde 71,11'e düştü. Sabancı Holding, daha önce arka arkaya KAP'a gönderdiği satış bildirimlerinde 2 kez yüzde 5'lik pay satışı gerçekleştirmiş, fakat tek fiyat ve aynın gün içinde yapılan satışların kime yapıldığını açıklanmamıştı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Şirketimizin, KordSA Global Endüstriyel İplik ve Kord Bezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesinde sahip olduğu paylardan toplam 19 milyon 452 bin 907.- TL nominal değerli payın 1.00 TL nominal bedelli pay başına 5.00 TL fiyatla toplam 61 adet yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıya Borsa İstanbul Toptan Satış Pazarı'nda satış işlemi tamamlanmıştır. Bu işlemlerle birlikte KordSA A.Ş. sermayesindeki payımız % 71,11 olmuştur".

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8