Şimşek: 'Enflasyon rakamları düzelecek'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada

Şimşek: 'Enflasyon rakamları düzelecek'
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada 'aralık ayında ters yönde bir düzelme olacağını söyledi.

Enflasyon rakamlarındaki artış ile ilgili olarak sosyal medya hesabı Twitter'dan  açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek:"Enflasyondaki yükseliş daha çok gıda fiyatlarından kaynaklanmakta. Kasım ayı yıllık enflasyondaki 1,08 puanlık artışın 0,52 puanı işlenmemiş gıdadan geliyor. Sebze fiyatlarındaki dönemsel faktörlerden kaynaklanan geçici bir etki var. Aralık’ta ters yönde düzeltmesi olacaktır. Gıda Komitesi bu tarz oynaklıklara kalıcı çözüm üretmeyi amaçlıyor. Gerekli tedbirleri aldık, almaya devam edeceğiz. Enflasyonda Aralık ayından itibaren kalıcı bir düşüş süreci başlayacaktır. Hükümetimiz bu amaç için gereken desteği vermeye devam edecek." Açıklamalarında bulundu.

 

 
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24