Şimşek: Türkiye tam liberal bir ülkedir ve öyle kalacaktır

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir önceki açıklamasının aksine sermaye hareketlerinin sınırla

Şimşek: Türkiye tam liberal bir ülkedir ve öyle kalacaktır
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir önceki açıklamasının aksine sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasıyla ilgili bir talebi olmadığı söylemesi üzerine "Türkiye, tam liberal bir ülkedir ve öyle kalacaktır" dedi.

Erdoğan, pazar günü Muş'ta yaptığı konuşmada "Bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum. Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi bir gayretleri olduğunu duyuyorum. Buna izin verilmeyecek, bu adımlar vatana ihanettir" dedi. Bu sözünün yanlış anlaşıldığını söyleyen Erdoğan, dün yaptığı konuşmada da "İsteyen herkes parasını yurt dışına çıkarabilir. Sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasına yönelik bir talimatım söz konusu değil" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın bu açıklamalarını değerlendiren Şimşek de sosyal medya hesabı Twitter üzerinden şu mesajları paylaştı:

"Türkiye sermaye hareketleri mevzuatı açısından tam liberal bir ülkedir ve öyle kalacaktır. Sermaye kısıtlamaları veya benzer sonuç üretebilecek hiçbir husus veya politika değişikliği hükümetimizin gündeminde kesinlikle olmamıştır.

 

 

 

 

Türkiye bir yandan sermaye hareketleri bakımından dünyada en iyi uygulamalarla uyumlu bir mevzuat çerçevesine sahip olmaya devam ederken bir yandan da terörizmin finansmanı ve kara para faaliyetleri ile mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24