Türkiye'nin büyüme rakamı dünyada bir rekor

Başbakan Yıldırım, "Yılın üçüncü çeyreğinin büyüme rakamı yüzde 11,1. Dünyada bir rek

Türkiye'nin büyüme rakamı dünyada bir rekor

Başbakan Yıldırım, "Yılın üçüncü çeyreğinin büyüme rakamı yüzde 11,1. Dünyada bir rekor. Çin'i de Hindistan'ı da geride bırakarak, Türkiye listenin başına yerleşti." dedi.


Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstihdam Şurası'nda yaptığı konuşmada, "2017 yılımız kazanımlarla dolu bir yıl oldu. Kötü ve karamsar senaryoların hepsi, yazanların, çizenlerin elinde kaldı. Karamsarlık değil, umut kazandı, gelecek kazandı, Türkiye kazandı." ifadelerini kullandı.


"15 yıldır hiçbir zaman küçük hesaplar yapmadık, kısa vadeli düşünmedik." diyen Yıldırım, "Türkiye'ye bir bütün olarak baktık, emeği ve alın terini sosyal adaletle, bölgesel adaletle, gelir dağılımı adaletiyle birlikte ele aldık. Bizim gündemimizde yeni kavga alanları meydana getirmek değil, ülkemize zaman kaybettiren, enerji kaybettiren hususları süratlice çözmek var." şeklinde konuştu.'Artık söz sizin, iş sizin"


Başbakan Yıldırım, "Sadece istihdamı beklenen düzeyde artırmak yetmiyor. İstihdama katılımın arttığını da dikkate alarak bir yerine iki, iki yerine üç, üç yerine dört ilave istihdam için her türlü seferberliği yapmamız gerekiyor. Gün bugündür, hükümetiniz arkanızda, Cumhurbaşkanımız arkanızda, artık söz sizin, iş sizin." dedi.


"Yılın üçüncü çeyreğinin büyüme rakamı yüzde 11,1. Dünyada bir rekor. Çin'i de Hindistan'ı da geride bırakarak, Türkiye listenin başına yerleşti." bilgisini veren Yıldırım, Şöyle konuştu:


"Türkiye'ye yakışan da budur. Aynı şekilde ihracatta da rekora gidiyoruz. Yıllık bazda Aralık ayında 155,5 milyar dolarlık ihracatı yakaladık. Yıl sonu itibariyle de bütün dönemlerin rekoruna ulaşmayı hedefliyoruz." (AA)Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24