Eldekilerin kıymeti bilinmeli…

Ligde devre arasına sadece 7 maç kaldı. Tabii ara yaklaştıkça da transfer dedikoduları sıklaşmaya başladı. Özelikle Bursaspor’un genç oyuncularıyla ilgili her gün yeni bir haber çıkıyor. Akbabalar şimdiden üşümeye başladı takımın başına.

Eee sonuçta futbol profesyonel bir spor dalı. Ve… büyük paralar dönüyor bu piyasanın içinde… O yüzden çıkan haberleri normal karşılamak lazım. Buna önlem almak Bursaspor yönetiminin elinde. Haberlere mani olamazsınız ama oyuncularınızın değerini bilirseniz sadece yazılanlar haber olarak kalır.

Geçmişte yapılan yönetim hataları yüzünden birçok değerini yok parasına elinden kaçırdı Bursaspor. Bazı oyuncular bonservissiz gitti bazıları da çok cüzi miktarlara. Şimdi maymunun gözünü açması gerekiyor.

Bursaspor’un yaşları genç olmasına rağmen iyi kumaşta oyuncuları var. Bu oyuncuların elde tutulması, gelişimlerine katkı sağlanması gerek. İlerde Yeşil-Beyazlı kulübe iyi paralar kazandırabilecek potansiyelde oyuncular bunlar.

Sedat Dursun, Ali Akman, İsmail Çokçalış, Ataberk Dadakdeniz ve Emirhan Aydoğdu bu oyuncuların başında geliyor. Teknik heyet bu isimlerin gelişimine katkı sağlarsa, Bursaspor’un geleceği kurtulur. Ekonomik olarak dar boğazdan geçen kulübün en büyük gelir kapısı bu oyuncular olur.

Ben Bursaspor’un çok fazla transfere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Devre arasında 1-2 takviye yapılabilir. Bence yapılmasa da olur ama sonuçta son karar teknik heyetin.

Burada en önemli nokta eldekinin kıymetini bilmek. Her kulüp Bursaspor gibi bir alt yapısı olsun istiyor ama olmuyor. Bir futbol fabrikası gibi çalışan Vakıfköy’ün değeri bilinmeli. Burada Yalçın Hocaya haksızlık yapmak istemem zorunlu da olsa bu oyunculara fırsat verdi ve oynattı. Gelişimlerine de katkı sağlamış ki transfer tahtası kapalı olduğu dönemde gençler aslanlar gibi top oynadı.

Ama bu hikaye bence burada bitmedi. Bursaspor’un gençleri gelecek adına beni heyecanlandırıyor. İnşallah bu çocukları daha çok sahada görürüz ve ilerde tıpkı Enes Ünal gibi Zeki Çelik gibi Bursa’yı Avrupa’da temsil ederler.
YORUM EKLE

banner19

banner8