İkinci nakil sonuçları açıklandı! Öğrencilerin yüzde 98,5’i…

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı. Buna göre, öğrencilerin yüzde 98,5’i tercih ettiği okula yerleşti.

Liselere yerleştirme ve birinci nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrencilerden, 13-17 Ağustos’taki ikinci nakil döneminde kayıt hakkı kazananlar belli oldu. Buna göre, yerleştirmeye esas birinci nakil döneminde tercih yapıp yerleşemeyen öğrenci sayısı 46 bin 17’den 15 bin 574’e düştü.

Öğrencilerin yüzde 98,5’i yerleşti

Tercih yapan 1 milyon 12 bin öğrenciden 873 bin 472’si sınavsız, 123 bin 287’si sınavlı okullara olmak üzere 996 bin 759’u kayıt hakkı kazandı. Böylece tercih yapan öğrencilerin yüzde 98,5’i istediği bir ortaöğretim kurumuna yerleşti. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın  “www.meb.gov.tr” internet adresinden öğrenilebilecek

Üçüncü nakil dönemi ise 27 Ağustos’ta 

İkinci nakil döneminde herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler, üçüncü ve dördüncü nakil dönemlerinde bir okula yerleştirilecek. Yerleştirmeye esas nakil dönemlerinin üçüncüsü 27-31 Ağustos’ta, dördüncüsü 3-6 Eylül’de yapılacak. Sonuçlar, 3 Eylül ve 8 Eylül’de açıklanacak. (Haber Merkezi)

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tur’unun Balıkesir-Bursa etabını kazanan belli oldu!

55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 194,3 kilometrelik Balıkesir-Bursa etabını Lotto Soudal Takımı’ndan Caleb Ewan 5 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir