KKTC'de hükümetten istifa açıklaması

KKTC Başbakanı Ersan Saner, Meclis’te yaşanan nisap sorunları nedeniyle Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin istifasını sundu.

KKTC'de hükümetten istifa açıklaması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersan Saner'den istifa geldi.

Ersan Saner; koalisyon hükümetinin istifasında Meclis’te yaşanan nisap sorunu, hükümet ortağı iki partide yaşanan gelişmeler ve hükümet içinde ortaya çıkan bazı sorunları gerekçe gösterdi.

"TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN BAŞARILI OLDUK"

Başbakan Saner yaptığı yazılı açıklamada, "Herkesin bildiği üzere Ulusal Birlik Partisi, Demokrat Parti, Yeniden Doğuş Partisi üçlü koalisyonu, Covid-19 salgını şiddetli bir şekilde tırmanırken Cumhuriyetçi Türk Partisi ile Halkın Partisi’nin hükümet etme sorumluluğundan kaçmaları üzerine bir anlamda zorunlu olarak kuruldu. 8 Aralık 2020’de koalisyon protokolü imzalanır, 19 Aralık 2020’de Cumhuriyet Meclisi’nden güvenoyu alırken de belirttiğim üzere hükümetimizin en temel amacı salgının ve onun getirdiği ekonomik sıkıntıların en az sıkıntı ile atlatılması idi. Ben, bizlere dışarıdan ve içeriden yaşatılan tüm sorunlara rağmen bu iki konuda başarılı olduk. Pandemi ile mücadelede dünyanın en iyi beş ülkesinden biriyiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24