Seçimlerde gençlerin etkisi…

Şurada 50 günden daha az bir zaman içerisinde ülke genelinde yerel yöneticilerimizi seçmek için sandık başına gideceğiz.

Yerel seçimlerin en önemli özelliği direkt hizmet alacağımız yöneticileri belirliyor olmamız. Mahallemizde, ilçemizde kentimizde 5 yıl süreyle hizmet anlamında sorunları çözecek, ihtiyaçları karşılayacak yöneticiler için oy kullanacağız.

Yerel yönetici adaylarının muhtardan başlamak üzere propaganda çalışmalarını izliyoruz. Vaatler üst üste geliyor ancak ne kadar gerçekçi olduğuna yine seçmen karar verecek.

Burada benim değinmek istediğim konu genç seçmenler. Dünya hızla değişiyor. Gençlerin ilgi alanları, dünyaları da değişiyor. Hızla değişimin yaşandığı bir çağda eski argümanlarla gençlerin oylarını almak o kadar kolay değil.

Adayların mutlak suretle gençlerin ihtiyaçlarını, ilgi alanlarını, beklentilerini tespit ederek onlara yönelik projeler hazırlaması gerekiyor.

Bugünün gençlerinin inşaatlarla, kavşaklarla ilgilendiğini çok da düşünmüyorum açıkçası. Kahveci dükkânlarında, AVM’lerde yaşayan, internet ve sosyal medyada nefes alan milyonlarla ilgili projelerin dikkatle hazırlanması gerekir.

2019 seçimlerinde 1 milyon 650 binden fazla ilk kez oy kullanacak seçmen var. Bunlara birde 30 yaşına kadar olan diğer gençleri eklediğinizde seçimin kaderi bunlara bağlı gibi görünüyor.

O halde eğitimden iş sahalarına, sosyal yaşamdan spora kadar bu çocukların ne istediğinin öncelikle tespiti çok önemli. Malum gençlerin apolitik bir süreç yaşadığı da ortada.

Bu kesimin gönlünü alıp oy atmaya ikna eden adayların bir adım öne çıkacağını düşünüyoruz. Bakalım adayların hangileri gençlere yönelik projelerini öne çıkaracak.

 

İlginizi Çekebilir

Irak sınırında en az 20 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye-Irak sınırındaki operasyonlar sonucu en az 20 terörist etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir