Gerçek Haşhaşilere dair

Dün gece halk ciddi bir darbe yaptı.

Devletine, tankına, caddesine, tv kanalına, polis karakoluna... el koydu.

Hazır kıta ekibi gibi sabahladı.

Canını tehlikeye atarak hem de...

Yaralandı, kanlı gömleğinin resmini gururla paylaştı sosyal medyada. Adeta imrendirdi.

Dün gece durumu anladığımda evden çıkmak istedim. Aile efradım ve bazı arkadaşlarım tedirgin oldu. 'Bunların tebası olarak yaşamaktansa en fazla ölürüm diye kendimi sokağa attım.

Caddeler boştu ama şehreküstü insan kaynıyordu.

Hürriyette sıkıntı var denince arabası olanlar trafiği kapatmak için fırladı gitti...

Halk kıyam etmişti.

Salalar, tekbirler, sloganlar sabaha dek sürdü.

Halk kıyam etti yani ayıldı...

Halk neyden ayıldı?

Kendimi bildim bileli bu alçakları sevmedim. Sevmemekle de kalmadım, herkesin en sevdiği zamanda bile bunların hocalarının, kitaplarının, örgütlerinin, amaçlarının gerçek yüzünü deşifre edip insanları sakındırmaya çalıştım. Bunu yaparken bedel de ödedim. Kara listelerine girdim. Hakkımda dedikodular yayıldı. Soruşturmalar geçirdim. Ve sonunda da pes etmedim. Onların haşhaşı beni uyuşturmadı.

Ama en yakınımdaki en samimi dostlarım ve arkadaşlarım8n bu haşhaştan sarhoş olmalarına engel olamadığımı görmenin üzüntüsünü yaşadım.

28 şubatta ve sonrasında yaptıkları ihanetlere ve çevirdikleri dolaplara rağmen himmetlerini yağdıran, çocuklarını okul ve dersanelerine binbir takla atarak veren, kurbanlarını peşkeş çeken, paralarını hortumlatan yurdum insanı tüm bu yaptıklarının en büyük ödülü/tokadını dün gece yemiş ve haşhaşın etkisinden tam olarak kurtulnuştur.

Bir de 'Tayyip çok sert ve hırçın'cılar var.  Belli oldu ki aslında Tayyip fazla yunuşak. Tatlı su demokratları haşhaşın etkisini en fazla yaşayanlardır. Muhtemeldir ki himmeti de en çok onlar vermişlerdir.

Ne kaa himmet o kaa haşhaş.

Son söz:

Sanıldığının aksine haşhaşiler haşhaş ile kendi içlerindekileri değil, dışarlarındaki sazanları haşhaşlamışlardır.

Herkese 'GÜNAYDIN'
YORUM EKLE

banner19

banner8