1 dakika geç kaldı, tüm hayalleri yıkıldı

Bu sabah saat 10.00'da başlayan ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPPSS) geç kalan adaylar içeri alınmayınca memurluk hayalleri

1 dakika geç kaldı, tüm hayalleri yıkıldı

Bu sabah saat 10.00'da başlayan ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPPSS) geç kalan adaylar içeri alınmayınca memurluk hayalleri de yıkıldı. 


KPSS Ortaöğretim Sınavı tüm Türkiye'de olduğu gibi Sivas'ta da yapıldı. Memurluk hayalleri kuran adaylar sabah saatlerinde sınav giriş belgesi ve kimlikleriyle sınava girecekleri salonlara geldi. Polis ekiplerince üst aramaları yapılan ve görevliler tarafından kimlikleri kontrol edilen adaylar sınav salonlarına alındı. Saat 10.00'u gösterdiğinde sınav salonlarının kapıları kapatıldı. Bazı adaylar son anda sınava yetişirken bazı adayları ise 15 dakika kuralı gereği kapıların kapatılması nedeniyle sınava alınmadı. Sınava alınmayan adaylar görevlileri uzun süre ikna etmeye çalıştı. Memurluk hayalleri 1 dakikayla biten adaylar büyük üzüntü yaşadı. Nüfus cüzdanı yerine ehliyetle gelenlerde görevliler tarafından sınava alınmadı. Saat 10.15'te başlayan sınavda adaylar 120 soruyu çözmek için ter dökerken ailelerde sınav salonlarının bahçelerinde çocukları için Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24