AFAD: Can kaybı yok

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Gökçeada açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin can kaybına

AFAD: Can kaybı yok
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Gökçeada açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin can kaybına yol açmadığını duyurdu.

AFAD’dan yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “24 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ege Denizi Çanakkale’nin 90 kilometre açıklarında bir deprem meydana gelmiştir. AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden alınan verilere göre saat 12.25’te meydana gelen, merkez üssü Ege Denizi Çanakkale’nin 90 kilometre açıkları olan depremin büyüklüğü Mw=6.5, şiddeti 7 ve derinliği 11.21 kilometre olarak gerçekleşmiştir. Depreme en yakın yerleşim yeri Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi Uğurlu Köyü’dür ve merkez üsse uzaklığı 34.71. kilometredir. Başta İstanbul olmak üzere Ege ve Marmara bölgelerinin büyük bir bölümünde şiddetli şekilde hissedilen depremde alınan ilk bilgilere göre Edirne ve Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bazı evlerin çatılarında hasar meydana gelmiştir.

KÜÇÜK ÇAPLI YARALANMALAR VAR
Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Bursa, Kütahya, İzmir, İstanbul, Tekirdağ ve diğer civar il ve ilçelerle yapılan görüşmelerde herhangi bir can kaybı olmadığı bilgisi alınmış olup, 112 ve SAKOM’dan alınan ilk bilgilere göre deprem sonrası panikle balkondan atlayan bazı vatandaşlarımızda ufak çapta yaralanmalar meydana gelmiştir.

ARTÇILAR SÜRÜYOR
Söz konusu deprem sonrası büyüklükleri 3 ile 5.3 arasında değişen onlarca artçık şok yaşanmıştır. Bu artçı şoklar arasında büyüklüğü 5.3 ve 4.4, merkez üssü Saros körfezi yine büyüklüğü 4.6, merkez üssü Çanakkale Eceabat olan üç artçı depremde bulunmaktadır. Artçı şoklar devam etmektedir. Bölgedeki deprem aktivitesi Başbakanlık AFAD tarafından 7/24 izlenmekte olup, depremden dolayı hasar gören binalara girilmemesi gerekmektedir.”
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24