Ailelerin evlat nöbeti 48'inci gününde

PKK TARAFINDAN KAÇIRILAN ÇOCUKLARININ BULUNMASINI İSTEYEN AİLELER, HDP DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI ÖNÜNDEKİ OTURMA EYLEMİNİ, 48'İNCİ GÜNDE DE DEVAM EDİYOR. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi 48'inci günde de devam ediyor.

Ailelerin evlat nöbeti 48'inci gününde
Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi 48’inci günde de devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP Diyarbakır il binası önünde başlattıkları oturma eylemi 48'inci gününe girdi. Polis memuru olan çocuğu Vedat Kaya'nın teröristlerce kaçırılan baba Şehmus Kaya, çocuklarını alarak büyük bir keyifle eve dönecekleri günü beklediklerini söyledi. Kaya, "Bugün 48’inci gündür buradayız. Burada kalmaya devam edeceğiz. İnşallah çocuğumuzu almadan gitmeyeceğiz. Bazen yerimizi kapatmak için otobüs getiriyorlar, ne yaparlarsa yapsınlar biz buradayız. İnşallah bu işi bitireceğiz, bunların yanında kar kalmayacak. İnşallah devletimiz çocuklarımızı kurtarır, buradan büyük bir keyifle evimize gideriz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24