AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Esenler Belediyesi'ne binasında yaptığı toplantının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı'nı değiştirdiği iddia edildi.

AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu

TÜGVA İstanbul Teşkilat Koordinatörü Ömer Faruk Toktekin'in aktardığı kulis bilgisine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul İl Başkanlığında değişikliğe gittiğini duyurdu.

Toktekin'in Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada, "TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Osman Nuri Kabaktepe abimiz Akparti İstanbul İl Başkanı olarak göreve getirilmiştir Rabbim güç kuvvet versin inşaAllah. " ifadelerine yer verdi.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı.  2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24