AVM değil sadece duvar ötelemesi...

AVM değil sadece duvar ötelemesi...
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gezi Parkı'nda gelişen olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu. Mutlu, olaylarda 12 kişinin yaralandığını ve 63 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Fas uyruklu bir TC vatandaşının ağır yaralı olduğunu belirten Mutlu, 'Gezi parkında toplanan grupların ifade hürriyeti şüphesiz ki değerli ve anlamlıdır. Çevre konusunda aynı duyguları paylaşıyoruz. Fakat ortada doğa katliamı söz konusu değildir. Bazı gruplar emniyet güçleri ile bu insanları karşı karşıya getirmeye çalışmıştır' dedi.

SADECE DUVAR ÖTELEMESİ

Başkan Topbaş da sözkonusu alanın bir AVM veya Topçu Kışlası inşaatı olmadığını vurguladı. Topbaş, 'Yaptığımız sadece bir duvar ötelemesi. Başka hiçbir şey yok' dedi. Topbaş, konuyu vatandaşa iyi anlatamadıklarını ifade etti.

'ORANTISIZ GÜÇ'E İNCELEME

İçişleri Bakanı Muammer Güler, TBMM'de yaptığı açkılmada polisin orantısız güç kullandığı iddialarını inceleteceğini söyledi. Güler, 'Orada yapılan projeyi beğenmiyor olabilirsiniz. Belediye Meclisi'nde görüşülür. Yargı yolları var, değişik yolları var. Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum' dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2013, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19