Bakan Soylu açıkladı! İşte evine dönen Suriyelilerin sayısı!

Hayat Yayladağı Geçici Barınma Merkezi'nde gazetecilere açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman

Bakan Soylu açıkladı! İşte evine dönen Suriyelilerin sayısı!

Hayat Yayladağı Geçici Barınma Merkezi'nde gazetecilere açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İdlib konusunda; "İnsaniliğimizden vazgeçmeyeceğiz" dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Yayladağı Geçici Barınma Merkezi'nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Soylu, İdlib'e yönelik saldırılara dair, "Bizim derdimiz insaniliğimizdir. Bu konudaki iddiamızı da devam ettiriyoruz. Bundan da vazgeçmeyeceğiz. Oradan saldırılarla başlayacak bir göç dalgasının sorumluluğu bize ait değildir. Bu da açık ve nettir. Biz bu insaniliğimizden vazgeçmeyeceğiz." dedi. Soylu, şöyle devam etti: "Gittiğimiz bütün uluslararası toplantılarda tüm sözde büyük ülkelerin temsilcilerinin, Suriye meselesi konuşulduğu zaman başları öne eğiktir. Çünkü, dudaklarından söyledikleriyle yaptıkları arasında büyük bir tenakuz ve ölçüsüzlük söz konusudur. İşin tiyatrosundalar bunu herkes bilmektedir."

"Kendi topraklarının özlemi içerisindeler"


Ülkelerine dönüş yapan Suriyelilerle ilgili bilgileri de paylaşan Soylu, şunları kaydetti: "Şu rakamı Türkiye'ye vermek isterim. 255 bin 300 Suriyeli kardeşimiz son iki yılda geri döndü. Demek ki orada eğer huzur sağlanırsa kendi topraklarının özlemi içerisindeler. Bunun 160 bini Fırat Kalkanı bölgesinde devletimizin ortaya koymuş olduğu o huzur hattı oluştuğu anda geri döndü." (AA)
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24