Bayanlara özel kandil programı

Bursa Gülen Kadınlar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, kadınlara özel olarak Mekke'nin fethi ve Mevlid Kandili dolayısıyla program düzenledi. Bursa

Bayanlara özel kandil programı
Bursa Gülen Kadınlar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, kadınlara özel olarak Mekke'nin fethi ve Mevlid Kandili dolayısıyla program düzenledi.
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Alemdar mahallesinde düzenlenen programda bayanlara özel olarak aşrı şerif ve ilahiler okundu. Sohbet ve ilahilerin ardından mahalle halkına lokma ikramı yapıldı. Katılımcıların kandilini tebrik eden ve böyle bir günde bu güzel organizasyona ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade eden Dernek Başkanı Songül Çelik, "Yeni oluşum ve organizasyon sağlamaya çalışan bir derneğiz, amacımız gülmeyen kadınları güldürebilmek ve mağdur bayanlara sahip çıkarak onlara iş imkanı sağlayabilmek. Bunun için dışarıya iş veren firmalardan destek bekliyoruz. Bizler kadın kadına kenetlenerek Türk kadınının ne kadar güçlü olduğunu göstermek istiyoruz" dedi.
Derneklerinde Suriyeli vatandaşlar için Türkçe okuma yazma kursları dışında İngilizce ve el sanatları eğitiminin de verildiğini dikkat çeken Çelik tüm kadınları birlik olmaya çağırdı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2015, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24