Bu Tavuklar Altın Yumurtlayacak

BU TAVUKLAR ALTIN YUMURTLAYACAK BURSA'NIN İNEGÖL İLÇESİNDE KOOPERATİF ÜYELERİNE EK GELİR ELDE EDİLMESİ İÇİN DÜŞÜK FAİZ ORANIYLA YARKA TAVUĞU DAĞITILDI

Bu Tavuklar Altın Yumurtlayacak
Bursa'nın İnegöl ilçesinde kurulu bulunan Akhisar Tarım Kredi Kooperatifi, üyelerinin ek gelir elde edebilmesi için düşük faiz oranıyla yarka tavuğu dağıttı. Tavuklar 20 gün içinde yumurta yapmaya başlayacak ve her gün yumurta verecek. 
Kooperatif bahçesinde düzenlenen törenle kooperatif üyelerine tavuklar dağıtıldı. İlk olarak 250 adet tavuk dağıttıklarını ifade eden 526 Sayılı Akhisar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Zeki Yağdıran, kooperatife üye olan 360 ortağa talepleri doğrultusunda istedikleri kadar tavuk verebileceklerini söyledi.

ÇİFTÇİLERE EK GELİR KAPISI
Uygun ödeme şartlarıyla yıllık yüzde 8 faiz oranıyla ortaklara bir ek gelir kapısı açmak istediklerini belirten Yağdıran, “Kooperatif olarak ortaklarımızın köy tavukçuluğunu geliştirme projesi kapsamında çiftçilere sosyal ve ekonomik katkı sağlamak gayesi ile yarka tavuk verilmektedir. Tavuklar 20-30 gün içinde yumurta yapmaya başlayacak. Özel firmadan temin edilen tavuklar yılda yaklaşık 320 adet yumurta yapabilmektedir. Ayrıca tavukların gerekli aşı işlemleri yapılmıştır. Gayesi çiftçi ortaklarının her türlü ihtiyaçlarını karşılamak olan tarım kredi kooperatifleri, bu tür projelerle ortaklarının sosyal ve ekonomik anlamda tam destek ve katkı sağlamayı kendisine amaç edinmiştir. Ortaklarımızın günlük ekmek paralarını çıkarmaları için dağıtıyoruz. Tarım kredi kooperatifi olarak İnegöl’de ilk defa tavuk dağıtımı yapılıyor” diye konuştu.
Konuşmanın ardından ortaklara tavuk dağıtımı yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8