Büyükşehir gazileri unutmadı 

’19 Eylül Gaziler Günü’ öncesinde Büyükşehir Belediyesi’nden gaziler için anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Büyükşe

Büyükşehir gazileri unutmadı 

’19 Eylül Gaziler Günü’ öncesinde Büyükşehir Belediyesi’nden gaziler için anlamlı bir etkinlik düzenlendi.


Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlik ile gaziler ve aileleri tekneyle İstanbul Boğazı’nı turladı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, belediye iştiraklerinden Kültür A.Ş.’nin organizasyonu ile yapılan etkinlikte, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi’ne kayıtlı Kore ve Kıbrıs gazileri ile Türkiye Harp Malulleri Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyeleri, deniz manzarası eşliğinde gerçekleşen keyifli bir İstanbul gezisinde bir araya geldi. Gaziler ve yakınlarına sahip çıkmak, yanlarında olmak adına gerçekleştirilen ‘Vefa’ projesi kapsamında düzenlenen boğaz turuna, 350 gazi ve ailesi katıldı. Mudanya Limanı’nda başlayan boğaz turunda gazileri, Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Karaman da yalnız bırakmadı. Kendilerine tahsis edilen otobüslerle Mudanya Limanı’ndaki tekneye ulaşan gaziler, sırasıyla Armutlu, Bozburun açıkları ile Koyundere, Keçikayalar sahillerini gezdi, ardından Esenköy açıklarından adalara geçti.


GAZİLER BOĞAZ’IN TADINI ÇIKARDI


İstanbul Boğazı’ndan geçerken manzaranın tadını çıkaran gaziler ve aileleri, Heybeli, Burgaz, Kınalı ve Kaşık adalarını görme fırsatı yakaladı. Boğazı turu öncesi Büyükada’da verilen 2 saatlik molada günün yorgunluğunu atan gaziler, deniz manzarasına karşı mangal keyfi yaptı. Fenerbahçe sahilinden Kurbalıdere, Moda, Kadıköy, Haydarpaşa, Kız Kulesi ve Üsküdar’ı da tekneyle turlayan gaziler, Kanlıca Koyu’ndan Avrupa yakasına geçti. 3. Boğaz Köprüsü’nü de gören ve neşeli şarkılar eşliğinde stres atan gaziler ve ailelerinin rahatlatıcı deniz turu Balta Limanı’nda son buldu.

BAŞKAN AKTAŞ’A TEŞEKKÜR


350 gazi ve yakının moral depoladığı Mavi Tur, Mudanya iskelesinde son buldu. 13 saate yakın süren yolculuğun ardından yine kendilerine tahsis edilen otobüslerle evlerine dönen gaziler, etkinliğin altyapısını oluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ve organizasyonun gerçekleşmesine destek veren Bursa Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

ŞEHİT AİLELERİ VE YAKINLARI DA UNUTULAMADI


‘Vefa’ projesinin şehit ve aileleri için düzenleyeceği Mavi Tur ise 6 Eylül Perşembe günü gerçekleşecek. Şehit aileleri için Perşembe sabahı Mudanya İskelesi’nden başlayacak Boğaz Turu yine aynı rotada yapılacak. İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliği ile moral depolayacak olan şehit aileleri, Büyükada’da verilecek mola ile günün tadını çıkaracak. (Bülten)

 

 
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24