'Çağdaş Türk Kadını' ABD'li çıktı

Taksim Gezi Parkı direnişi ile ilgili olarak ilk günden beri sosyal medyada yankı bulan ve direnişin simgelerinden biri olarak sunulan ‘Çağdaş

'Çağdaş Türk Kadını' ABD'li çıktı
Taksim Gezi Parkı direnişi ile ilgili olarak ilk günden beri sosyal medyada yankı bulan ve direnişin simgelerinden biri olarak sunulan ‘Çağdaş Türk kadını’ ABD’li çıktı.


TOMA aracından sıkılan tazyikli suya karşı duran genç kadın daha sonra bir arkadaşı ile birlikte TOMA önünde dans ediyordu.

28 Şubat günlerindeki gibi

Basında öne çıkarılan kadının Kate Cullen olduğu iddia edildi. Cullen kendi sayfasında Sidney Teknoloji Üniversitesi’nde çalıştığını ifade ediyor. Cullen, 5 Haziran’da yaptığı paylaşımda Taksim’de kimyasal silah kullandığını iddia ediyor. Kate Cullen’in TOMA’lara göğüs geren çağdaş Türk kadını olarak sonulması 28 Şubat serecinde başörtüsü eylemcilerinin karşısına dikilen yine ABD vatandaşı Chantal Zakari’yi akıllara getirdi. Zakari de, Atatürk resmiyle başörtüsü yasağını protesto edenlerin karşısına Atatürk resmiyle çıkmış, basın ‘Kahraman Türk kızı’ olarak takdim etmişti.

kaynak: medyagündem

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2013, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19