Camiye roketli saldırıdan bir gün önce 'şehit olmak istiyorum' demiş

Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK mensuplarının Kilis'teki camiye roketli saldırısında hayatın

Camiye roketli saldırıdan bir gün önce 'şehit olmak istiyorum' demiş

Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK mensuplarının Kilis'teki camiye roketli saldırısında hayatını kaybeden 72 yaşındaki terzi Muzaffer Aydemir'in, saldırıdan bir gün önce vali ve belediye başkanıyla bir araya geldiği görüntüler ortaya çıktı.


isi'nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.


Kilis'te 2015'te Ahilik Haftası etkinlikleri sırasında "yılın ahisi" seçilen Aydemir'in, saldırıdan bir gün önce iş yerinde esnaf ziyareti kapsamında Vali Mehmet Tekinarslan ve Belediye Başkanı Hasan Kara'yı misafir ettiği, konuklarına "Ben bu yaşımda askere gitmek istiyorum, şehit olmak istiyorum. Şehit olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım." öğrenildi.
"Muzaffer amca Kilis'imizin gurur tablosudur"


Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünkü saldırının ardından yaşadığı üzüntüyü dile getirdi.


Zeytin Dalı Harekatının başlamasının ardından devlet millet kaynaşması kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştirdiklerini anlatan Kara, Çalık Camisi'ne yönelik roketli saldırıdan bir gün önce Vali Mehmet Tekinarslan ile esnaf ziyareti yaptıklarını anlattı.


Bu sırada yanlarına gelen Aydemir'in "Dükkanımda çay içmeden göndermem sizi" diyerek davet ettiğini ifade eden Kara, bunun üzerine terzi dükkanına konuk olduklarını söyledi.


Hasan Kara, ziyaret sırasında Aydemir ile gerçekleştirdikleri sohbeti şu sözlerle aktardı:


"Biz esnafa moral motivasyon vermek için gitmiştik ama Muzaffer amca bize moral verdi. Bize kullandığı cümleyi aynen aktarıyorum; 'Ben bu yaşımda askere gitmek istiyorum, şehit olmak istiyorum. Şehit olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.' demişti. Biz de bu sözleri karşısında ellerini öptük, kendisi de bize sarılıp gözlerimizden öptü. Görüntülere dikkat ederseniz kendisini zorla sandalyeye oturtuyorum çünkü misafir oturmadan kendisi o yaşta oturmak istemiyordu. Amcamızın demek ki dilek kapısı açıkmış. Kendisi bu yaşta hainlerin doğrudan sivil vatandaşlara attıkları roketle namaz için gittiği camide şehit oldu. Allah rahmet eylesin, bizleri de şefaatlerine kabul etsin. Muzaffer amca Kilis'imizin gurur tablosudur."


Kilis'e atılan roketlerin Batılı ülkeler tarafından görülmesi gerektiğini anlatan Kara, "Bize sürekli sivilleri söyleyen ülkelere dikkat ederseniz, hiç gece-gündüz, cami-ev demeden roket atan bu hainlerden bahsetmiyorlar. Bu yaşananları görmezden gelenleri nefretle kınıyoruz. Sivillere roket atan ordumuzu engellemeye çalışanları tarih unutmayacaktır." diye konuştu. (AA)Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24