Cemal Kaşıkçı soruşturması derinleşiyor! Suudi Arabistan Büyükelçisi...

İstanbul'daki Suudi Arabistan konsolosluğuna girdikten sonra bir daha haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin, Suud

Cemal Kaşıkçı soruşturması derinleşiyor! Suudi Arabistan Büyükelçisi...

İstanbul'daki Suudi Arabistan konsolosluğuna girdikten sonra bir daha haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin, Suudi Arabistan Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağırılı. 


Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Velid bin Abdulkerim El-Hireyci'yi dün bakanlığa davet etti. Kaynaklar, görüşmede, El-Hireyci'ye kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya ilişkin soruşturma sürecinde "tam bir iş birliği içinde olunması" mesajının iletildiğini kaydetti. Cemal Kaşıkçı'nın geçen salı günü en son görüştüğü kişi olan nişanlısı H.A, gazetecilere yaptığı açıklamada, başkonsolosluk binası önüne kadar birlikte gittiklerini anlatarak, Kaşıkçı'nın içeri girdikten sonra dışarı çıkmadığını iddia etmişti. Söz konusu iddiayı yalanlayan Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu, Kaşıkçı'nın, "konsolosluğa geldiği ancak sonra ayrıldığı" açıklamasını yapmıştı. Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Velid bin Abdulkerim El-Hireyci, kayıp olduğu belirtilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın durumuna ilişkin geçen çarşamba da Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı. (AA)
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24