CHP’li Karaca seçmenini yine yarı yolda bıraktı!

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca,  bir kez daha kendisine inananları yarı yolda bıraktı. İki ay önce elektriğe gelen fahiş zamlara karşı partinin il başkanlığına faturayı asıp ödemiyoruz diye açıklama yapan Karaca, UEDAŞ’ın partinin elektriğini kesmesinin ardından dün faturayı ödedi. Geriye ise CHP tabanının bir kez daha hayal kırıklığı kaldı. 

CHP’li Karaca seçmenini yine yarı yolda bıraktı!

Elektrik fiyatlarına gelen yüksek zamları protesto amacıyla faturalarını ödemeyen CHP Bursa İl Başkanlığı’nın önceki gün elektrikleri kesildi. Bunun üzerine gaz lambaları ile basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı İsmet Karaca, zamlara ve yüksek elektrik faturalarına bir kez daha tepki gösterdi. 


FATURAYI ÖDEMEYE KOŞTU
“Ödemiyoruz” tavrı ve asılan dev pankart, elektriklerimiz kesilse de ödemeyeceğiz ve zamlar geri alınana kadar bu tavrımız sürecek şeklinde lanse edilmişti. Ancak İsmet Karaca, elektriklerin kesilmesinden bir gün sonra elinde bir çuval para ile UEDAŞ’ın yolunu tuttu. Ve burada düzenlediği basın toplantısının ardından faturayı ödeyerek il başkanlığının elektriklerini açtırdı. Karaca’nın şovu kendi partisinde bile karşılık bulmadı. Madem ödeyecektin faturayı bu artistliğin kimeydi diye sonar CHP’liler, il başkanının gerekirse mum ve kandil ışığında oturup bu protestoyu sürdürmesi gerektiğini ifade ettiler.  Bugün muhalefetteyken bile verdiği sözün arkasında durmayan CHP üst yönetiminin yarın iktidar olursa hangi sözünü tutar sorusu da akıllarda soru işareti olmaya devam ediyor. 


MİLLETLE KARANLIKTA OTURMAKTA VARDI
CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, LİMAK önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemiz yangın yeri. Her yerde dram yaşanıyor. Bu yangının temel nedenlerinden biri de elektrik faturaları. Türkiye’de 47 milyon elektrik faturası abonesi, fatura ödeme noktasında güçlük çekiyor ya da ödeyemiyor. Biz bu duyguyu dile getirmek için partimize gelen faturayı ödemeyeceğimizi söyledik.” İşte tam bu noktada milletle beraber karanlıkta oturmak yerine özellikle tabanı yarı yolda bırakan Karaca, ciddi bir destek alacağı operasyonda yine taca çıkmış oldu.  
 

( ALPASLAN YILDIZ )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24