Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan dünyaya çağrı; 'İslam düşmanlığına karşı ayağa kalkın'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Bu terör eylemi, İslam düşmanlığının sınırları olmadığını bizlere ne yazık ki bir kez daha gö

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan dünyaya çağrı; 'İslam düşmanlığına karşı ayağa kalkın'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Bu terör eylemi, İslam düşmanlığının sınırları olmadığını bizlere ne yazık ki bir kez daha göstermiştir. Bütün dünyayı, İslam düşmanlığına, yabancı karşıtlığına, karşı ayağa kalkmaya davet ediyoruz." dedi.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "İslam düşmanlığı kaynaklı sorunlara karşı etkin önlemler almak günümüz küresel şartlarında zorunluluktan öte hayati bir hal almıştır." dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yeni Zelanda'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda yaptığı basın toplantısında şöyle konuştu: "Bu vahşeti iki yıldır planladığı anlaşılan teröristlerin Sayın Cumhurbaşkanımızı, Türk milletini, ülkemizi ve tarihimizi hedef almaları olayın bir diğer üzücü boyutun teşkil etmektedir. Tüm dünya mazlumlarının sesi olan Cumhurbaşkanımız, Allah'ın verdiği canı ancak Allah'ın alacağı bilinciyle ömrünü milletine hizmete adayarak gece gündüz çalışan bir liderdir. Milletimiz liderine her zaman olduğu gibi yine sahip çıkacak, bu tür kirli operasyonlara asla müsaade etmeyecektir."

'Bütün dünyayı İslam düşmanlığına karşı ayağa kalkmaya davet ediyoruz'


Fuat Oktay, "Uzun yıllar teröre büyük kayıplar vermiş ve terörün her türlüsüne karşı çıkmış bir ülke olarak Türkiye, Yeni Zelanda'nın terörle mücadelesinde ve atacağı adımlarda yanında olacaktır." dedi.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Yaşanan bu terör eylemi, İslam düşmanlığının sınırları olmadığını bizlere ne yazık ki bir kez daha göstermiştir. Buradan bütün dünyayı, İslam düşmanlığına, yabancı karşıtlığına, radikalizme ve ırkçılığa karşı ayağa kalkmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu. (AA)

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24