'Eğer şehit gelirse' diye şehitlik yaptılar

Gümüşhane’nin Köse ilçesinde 5 dönümlük araziye 200 bin TL civarında bir para harcanarak şehitlik yapıldı. Belediye Başkanı Şerif

'Eğer şehit gelirse' diye şehitlik yaptılar

Gümüşhane’nin Köse ilçesinde 5 dönümlük araziye 200 bin TL civarında bir para harcanarak şehitlik yapıldı. Belediye Başkanı Şerif Aygün şehitlikle ilgili 'İnşallah olmaz ama eğer şehidimiz gelirse diye yaptık' dedi. 


Köse ilçesi bugüne kadar 7 şehit verdi ve bu şehitlerden 6'sı ilçe mezarlığına, biri de ilçe dışına gömüldü. Yeni yapılan şehitlikle ilgili belediye başkanının yaptığı açıklama tartışmalara neden oldu.

Yeni yapılan şehitlikle ilgili belediye başkanının yaptığı açıklama tartışmalara neden oldu.


'Şehit gelme' ihtimali üzerinden yapılan şehitliğin maliyeti 200 bin lira.

MALİYETİ 200 BİN LİRA


Aygün 'Şehit gelebilir, onun için yaptık. Toplam 12 kişilik şehitliğimiz var. İnşallah olmaz ama eğer şehidimiz gelirse diye burayı yaptık.' dedi. Aygün sözlerini şöyle sürdürdü: "Şehitlik yapıldı ve buraya ilçemizin bugüne kadar verdiği 7 şehidimizin fotoğraflarını koyacağız. Diğer alanları da inşallah olmaz ama eğer şehidimiz olursa diye yaptık. Onların kabirleri burada olacak. Bu şehitlik en fazla 12 kişilik. 250 kişilik diye laflar çıktı. Burası Çanakkale mi, 250 kişilik şehitlik olsun? Bizi çekemeyen rakiplerimiz abartıyor. Alan büyük olunca öyle sanmışlar. Şehitlikte bir anıt da yaptırdık. Çok para harcamadık. 200 bin TL civarında bir para harcandı." Sosyal medya belediye başkanını eleştiri yağmuruna tuttu.

Sosyal medya belediye başkanını eleştiri yağmuruna tuttu ?
 


Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24