Erdoğan Avrupa'da dikkat çekiyor

AB Bakanı Bağış, son dönemde Avrupa'da dikkat çeken iki liderin Erdoğan ve Cameron olduğunu belirterek, "Çünkü ikisi de AB'yi uyarıcı

Erdoğan Avrupa'da dikkat çekiyor
AB Bakanı Bağış, son dönemde Avrupa'da dikkat çeken iki liderin Erdoğan ve Cameron olduğunu belirterek, "Çünkü ikisi de AB'yi uyarıcı nitelikte açıklamalar yapıyor" dedi.



 

 

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, resmi temaslarda bulunmak üzere beraberindeki heyetle İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitti.

Hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda temasları hakkında bilgi veren Bağış, İngiltere'nin, Türkiye'nin AB sürecine destek veren ülkelerin başında geldiğini belirtti.

Bağış, şunları kaydetti:
''İngiltere'nin, AB konusunda önümüzdeki döneme yönelik farklı çıkışları oldu. İngiltere Başbakanı Cameron, 2015 seçimlerini kazanırsa AB üyeliklerini referanduma götüreceklerini ilan etti. Aslında son dönemde Avrupa'da dikkati çeken iki lider var. Biri, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, diğeri İngiltere Başbakanı David Cameron. Çünkü ikisi de AB'yi uyarıcı nitelikte açıklamalar yapıyor. İleride 'kimse uyarmadı' demesin diye şimdiden ikisi de bir takım hassasiyetlerin altını çiziyor. Ümit ediyorum ki AB kamuoyu da bu iki liderin uyarıcı mesajlarından alması gereken mesajları alır.''

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2013, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19