Erdoğan; 'Krizi sadece ekonomik sebeplerle açıklayamayız'

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında koşuan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dövizdeki dalgalanmaların yalnızca ekono

Erdoğan; 'Krizi sadece ekonomik sebeplerle açıklayamayız'

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında koşuan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dövizdeki dalgalanmaların yalnızca ekonomik sebeplerle açıklanamayacağını söyledi. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Döviz kurunun bir anda böyle bir artış göstermesini sadece ekonomik sebeplerle izah etmek mümkün değildir. Bunu söylemekle asla sorumluluktan kaçmaya çalışmıyoruz. Yaptığımız sadece bir durum tespitidir. Krizin kaynağı mahiyetindeki odakların yaptıkları açıklamalar, sorunun farklı sebeplere ve saiklere dayalı olarak tırmandırıldığını açıkça gösteriyor." diye konuştu. "Şu gerçeği hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir." ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti: "Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz. Devlet yönetimi olarak bu krizin üstesinden gelmek için normal şartlarda yıllara sari olarak yapabileceğimiz büyük reformları ve köklü değişimleri kısa sürede hayata geçirdik, geçiriyoruz." (AA)
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24