Gayrimenkulde yüzleri güldürecek indirim!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan, gayrimenkul alacakları sevindirecek bir haber geldi. Bakan Kurum, gayrimenkul alanında proje satı

Gayrimenkulde yüzleri güldürecek indirim!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan, gayrimenkul alacakları sevindirecek bir haber geldi. Bakan Kurum, gayrimenkul alanında proje satış fiyatında yüzde 10 indirime gidileceğinin müjdesini verdi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: "Minimum yüzde 10 peşinat alınacak. Bu peşinatla alakalı, bugün dövizde veya altında yatırımını değerlendiren vatandaşımızla alakalı şöyle bir durum söz konusu. Altını ve dövizi bugünkü kurdan neyse bu kur bir kenara koyulacak ve süreç içerisinde diyelim ki dövize ve altına artış geldi, bu artış kadar daire fiyatından bedel düşülecek. Dolayısıyla hiç kimsenin şu saatte dövizini, altınını kenarda tutmasını gerektiren bir durum söz konusu değil." şeklinde konuştu.

"Sektörün fedakarlık günü"


Bakan Kurum, konuşmasına şöyle devam etti; "Sektörümüz daha önce olduğu gibi bugün de farklı bir kampanya ile bir fedakarlık örneği gösteriyor. Vatandaşların da gayrimenkulun gerçekten ülkemizde her zaman değerlendiğini ki bu fedakarlıkla kazanmama ihtimallerinin olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla artık hem ekonomiye bir değer anlamında hem sektöre hem de alıcıların kazanması anlamında çok önemli bir kampanya. Bu durum bazılarını rahatsız ediyor. Bizim Gezi olaylarıyla başlayan 17-25 Aralık süreciyle devam eden şu anda da ekonomik kuşatmayla karşı karşıya kaldığımız ülkemizde, bu milli duruş bu milli birlik, milli seferberlik birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız etmeye de devam edecek. Bizim bugün sektörümüzün kazanma günü değil bugün fedakarlık günü."

Kampanya tarihi 29 Ağustos-31 Ekim 


Kampanyanın 29 Ağustos'ta başlayıp 31 Ekim'e kadar süreceğini belirten Kurum, sözlerini şöyle sonlandırdı; "Kampanya 29 Ağustos'ta başlayacak. 31 Ekim'e kadar sürecek. Şimdi stok noktasında, net bir rakam veya bir stok sayısı var mıdır derseniz veya stoğu neye göre belirliyorsunuz? Bu bakış açısına bağlı. Bu kampanya 100 bin konutu içeriyor. 100 bin konutta da kota var. Yani yaklaşık yüzde 25'i kadar. Tabi bunu inşallah sektör temsilcilerimiz arttıracaktır. Bugün buradan sözünü alırız inşallah. Şu anki kampanya şartları 100 bin konut ve bunun yaklaşık yüzde 25'i diye düşünebiliriz." (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24