Gemlik Hisar mahallesine camii ve Kur'an kursu

Bursa'nın Gemlik ilçesinin Hisar Mahallesi’ne yapılan cami ve Kur’an kursu hizmete açıldı. Gemlik Müftülüğü, Gemlik Belediyesi, Cami Yaptırma ve

Gemlik Hisar mahallesine camii ve Kur'an kursu
Bursa'nın Gemlik ilçesinin Hisar Mahallesi’ne yapılan cami ve Kur’an kursu hizmete açıldı.
Gemlik Müftülüğü, Gemlik Belediyesi, Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile hayırsever Sabahattin Yıldırım tarafından yaptırılan “Hacı Sabahattin Yıldırım Camii ve Halide Yıldırım Kuran Kursu” dualarla açıldı. Hisar Mahallesi’ne yapılan cami ve Kur’an kursunun açılışında konuşan Gemlik Müftüsü Muammer Turan, emeği geçen herkese teşekkür etti. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, önümüzdeki hafta Ayşe Ziver Karataş Camii’nin temellerinin atılacağını ifade ederek, Asım Kocabıyık, Ayşe Hatun, Mevlana ve Ak Şemsettin camilerinin inşaatlarının da devam ettiğini hatırlattı. 12 ayrı bölgede imar planlarına cami alanı işlediklerini bildiren Yılmaz, Kurtul ve Gençali camilerinin onarımını da belediye olarak üstlendiklerini kaydetti. Yılmaz, cenaze namazı kılınamayan Balık Pazarı, Hacı Osman Erken ve Hacı İzzet camilerinin de çevresini genişletip modern hale getirdiklerini anlattı.
Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay ve Kaymakam Cahit Işık da emeği geçenlere teşekkür etti. 1 milyon 250 bin liraya mal olan cami ve Kur’an kursu binası dualarla açılırken, davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24