Gençlik Meclisi ailesi büyüyor

Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, yeni katılan üyelere yönelik gönüllü oryantasyonu toplantısı gerçekleştirdi.

Gençlik Meclisi ailesi büyüyor
Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, yeni katılan üyelere yönelik gönüllü oryantasyonu toplantısı gerçekleştirdi.
Bursa Kent Konseyi Erguvan Salon’da düzenlenen gönüllü oryantasyonu toplantısına BKK Başkanı Semih Pala, BKK Genel Sekreter Yardımcısı Murat Başlar ve Gençlik Meclisi üyeleri katıldı. Bursa Kent Konseyi hakkında bilgi veren Semih Pala, kurulduğu günden bu yana kent konseyinin önemli kurumsal yapı haline geldiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Türkiye’nin en büyük ve en güçlü kent konseyi noktasında olduğunu ifade eden Pala, 30 ayrı çalışma grubu, 4 meclisi, yüzlerce katılımcısıyla yılda bin 500 yüz etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi. Pala, "Bursa’nın her türlü meselesiyle ilgili programlar düzenliyoruz. Her kesimin konuşmasına imkan veriyoruz. ‘Toplumsal Denge Çizgisi’ anlayışıyla hareket ediyoruz. İdeoloji, fikir ve düşünce dayatmıyoruz. Çeşitli insanların görüşlerini rahatlıkla dile getirmesini sağlıyoruz. Bursa Kent Konseyi Bursa’nın kurumudur. Bu bilinçle çalışıyoruz" dedi.
Kavga ve sert tartışma ortamlarına girerek gençlerin kendilerini yıpratmaması gerektiğini söyleyen Pala, "Gençlerin rahatça bir araya gelebileceği, düşüncelerini özgürce ifade edebileceği, fikirlerini hayata geçirebileceği ortamları hazırlıyoruz. Gençlere herhangi bir düşünce dayatmıyoruz. Sadece bir işe kalkışırken büyüklerine danışmalarını ve kavga etmemelerini öneriyoruz" şeklinde konuştu.
Programın ikinci yarısında BKK Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Gözde Büktel ve Yürütme Kurulu Üyesi Buse Kumbara’nın koordinasyonunda atölye çalışmalarına geçildi. Atölye çalışmalarında Bursa Kent Konseyi ve Gençlik Meclisi yapısı hakkında detaylı bilgiler verildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24