Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! Merkezi yönetim bütçesi fazla verdi...

Merkezi yönetim bütçesi, ocakta 5,1 milyar lira fazla verdi, faiz dışı fazla ise 12,4 milyar lira olarak gerçekleşti. Ocak ay

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! Merkezi yönetim bütçesi fazla verdi...

Merkezi yönetim bütçesi, ocakta 5,1 milyar lira fazla verdi, faiz dışı fazla ise 12,4 milyar lira olarak gerçekleşti.


Ocak ayında merkezi yönetim bütçesi gelirleri 97 milyar lira, giderleri 91,9 milyar lira olarak hesaplandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ocak 2019'a ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı. Buna göre, ocakta bütçe gelirleri, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 66,6 artarak 97 milyar lira, bütçe giderleri yüzde 62,5 artışla 91,9 milyar lira olarak kaydedildi. Bütçe ocakta 5,1 milyar lira fazla verirken,12,4 milyar lira faiz dışı fazla gerçekleşti.

"Her gösterge bütçe disiplinindeki güçlü duruşumuzu ortaya koyuyor"


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ocak ayının, bütçe fazlası, bütçe gelirleri ve faiz dışı fazlanın önemli oranda artırıldığı bir ay olduğunu bildirdi. Albayrak, Twitter hesabından, ocak ayı bütçe gerçekleşmelerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Her gerçekleşme, her gösterge bütçe disiplinindeki güçlü duruşumuzu ortaya koyuyor. Ocak ayı, bütçe fazlasını, bütçe gelirlerini ve faiz dışı fazlayı önemli oranda artırdığımız bir ay oldu." ifadesini kullandı. (AA)

 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8