HDP,  yalanda da alçaklıkta da sınır tanımıyor

Terör örgütü PKK’nin katillerinin emrinde sözde siyaset yapan HDP, bir kez daha ihanet ve alçaklık içinde olduğunu gözler önüne serdi. Türk milletini hedef alan her organizasyonunun başında yer alan HDP bu kez de sözde Ermeni soykırımı için açıklama yaptı. Açıklama, Türkiye’de büyük tepkiye yol açtı. 

HDP,  yalanda da alçaklıkta da sınır tanımıyor

Terör örgütü PKK’nın siyasi ayağı HDP tarafından, 1915 olaylarına ilişkin yine Türk devletine ve milletine düşmanca bir açıklama geldi. Tek bir harfi bile doğru olmayan, “Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşin!” başlıklı açıklama büyük tepkiye yol açtı. Alçakça iftira ve yalanlarla Türkiye’ye ve Türk milletine ayar vermeye kalkan eli kanlı terör örgütünün kiralıklarının açıklamasına, sözde İnsan Hakları Derneği adını taşıyan ve teröre hizmet eden dernekte katıldı. 


ERMENİLER YAPMAZKEN…
Bu ülkede yaşayan bu ülkenin vatandaşı olan Ermeniler, milletine ve devletine sıkı sıkıya sarılırken ve bu alçakça yalanlara yüz vermezken, kundaktaki bebeğe kurşun sıkacak kadar şerefsiz bir örgütün siyasi uzantısı HDP, kahpe yalanlara çanak tutmaya devam ediyor.  Milletin vergileriyle Meclis'te maaş alan, seçimlerde milyonlarca lira ödenek alan HDP, bir kez daha Türkiye'nin karşısında durarak sözde soykırımı tanıma ve yüzleşme çağrısı yaptı. HDP'nin skandal bildirisinde, "106’ncı yıldönümünde bu toprakların kadim halkı olan Ermenilere karşı gerçekleştirilen soykırımı, yaşanmış olan büyük felaketi ve insanlık trajedisini yüreğimizde hissediyor, katledilenleri saygı ve rahmetle anıyoruz." gibi skandal ifadeler yer aldı.


FARETTİN ALTUN ÇOK SERT
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,  “Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşin!” başlıklı bir açıklama yapan HDP’ye sert bir dille tepki gösterdi. “Bizim uzun ve şanlı tarihimiz gurur kaynağımızdır. Sizin kısa ve kara tarihiniz ise utanç vesikalarıyla doludur. Sizin tarihiniz, bölücü terör örgütünün tarihidir!” diyen Altun, “Sizi aziz milletimize havale ediyoruz...” dedi.


“SIRTINIZI DAYADIĞINIZ PKK VE ASALA TERÖRÜ UTANCIYLA YÜZLEŞİN”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise, "Eli kanlı terör örgütü destekçileri asılsız Ermeni iddialarının peşine takılıp bir kez daha Türkiye’yi ve Milletimizi hedef aldılar... Yazıklar olsun! Teröriste terörist diyemeyen, elbette bir asır önce komşusunu sırtından hançerleyen Ermeni çetelerinin mezalimini görmezden gelecek, her zaman yaptığı gibi tarihi çarpıtacaktır. Ya onların peşine takılan CHP, İYİ Parti ve şurekasına ne demeli?" mesajını paylaştı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da HDP’nin "Ermeni Soykırımı” açıklamasına tepki gösterdi. Kalın, kişisel sosyal medya hesabından, “Tarihi gerçekleri çarpıtmak yerine sırtınızı dayadığınız PKK ve Asala terörü utancıyla yüzleşin” diye yazdı. 


“PKK’NIN KATLİAMLARIYLA YÜZLEŞİN”
HDP'ye bir tepki de AKP sözcüsü Ömer Çelik'te geldi. Çelik yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "PKK adlı katliam şebekesinin insanlarımıza dönük katliamlarıyla yüzleşin. PKK’nın yakın coğrafyamızdaki her dinden ve etnik gruptan insanlara dönük katliamlarıyla yüzleşin. Bu söyledikleriniz doğru değil. Durduğunuz yer doğru değil. Çünkü bağlı olduğunuz yer insani değil. Tarihi çarpıtarak sadece kendi tarifinizi ifade etmiş olursunuz. Bu kadar hassas bir konuda bu kadar yıkıcı siyaset yine sizden çıktı. Yaptıklarınız herkese ve her şeye haksızlık ve saygısızlıktır. Nerede bir yıkıcı siyaset varsa ilk destekçisi siz oluyorsunuz. Söylediğiniz şey bir tarih tezi değil, bir siyasi analiz değil, bir siyasi iddia bile değil. Söylediğiniz şey sadece ASALA ve PKK arasındaki ilişkinin sözcülüğünden ibarettir. Asıl utanılması gereken budur."


BOĞAZİÇİ’NDEKİ PROVOKATÖRLER
Rektör ataması nedeniyle adeta isyan çıkartmaya kalkan ancak Başkan Erdoğan’ın ne pahasına olursa olsun dik duruşu ile emellerine ulaşamayan Boğaziçi provokatörleri de ihanet kervanındaki yerini hemen aldı.  HDP'ye selam duran Boğaziçi provokatörleri, HDP'den sonra sosyal medyadan sözde 'Ermeni Soykırımı'nı anarak, "1915 Ermeni Soykırımı'nın 106'ıncı yıl dönümünde Ermeni halkının acısını paylaşıyor, onurlu direnişlerini saygıyla selamlıyoruz" ifadelerini kullandı. Bir kez daha maskeleri düşen provokatörlere tepki yağıyor. 
(Kemal Benek)
 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24