Hürriyet yazarından Türkiye'ye hakaret

Hürriyet Daily News internet sitesi yazarı Barçın Yinanç, köşe yazısında Türkiye'yi üçüncü dünya ülkesi olarak aşağılaya ifadeler kaleme ald

Hürriyet yazarından Türkiye'ye hakaret

Hürriyet Daily News internet sitesi yazarı Barçın Yinanç, köşe yazısında Türkiye'yi üçüncü dünya ülkesi olarak aşağılaya ifadeler kaleme aldı. Yazıyı okuyan Türk vatandaşları tepkilerini siteye yaptıkları yorumlarla dile getirdi.

 

 

Hürriyet Daily News web sitesinde yayınlanan Barçın Yinanç imzalı köşe yazısı sosyal medyada fırtına kopardı. Türkiye’yi son derece aşağılayan bir dille İngilizce olarak yazılan köşe yazısına büyük tepki oluştu.

Barçın Yinanç, “Türkiyeyi Bir Üçüncü Dünya Ülkesi Olarak Yeniden Markalamak.” Başlıklı yazısına başlarken Türkiye’ye ve Devlete nefret kusmaya başladı. Yazının giriş bölümü şöyle;

“Türkiye, turist ya da diplomat olsun, kendi vatandaşlarının veya diplomatların hayatını koruyamayan bir memleket haline geldi.

Şimdi de Afganistan'ı terör saldırıları ve ölümlerin sıklığıyla tamamlar hale geldi.

Türkiye'nin “üçüncü dünya ülkeleri” kategorisine kayışını hızlandıran tek şey bu değil.

Etrafımızı saran güvensizlik ve istikrarsızlık hissi de değil.

Türkiye’nin  nereye gittiğinin anahtar bir göstergesi olan umutsuzluk duygusu ki bu kötü yönetilen üçüncü dünya ülkelerinin bir karakteristiğidir.”

Orijinaline ulaşmak isteyenlerin aşağıdaki linkte bulabileceği yazıyı görüp okuyan bir çok Türk vatandaşı tepkilerini yorumlarda dile getirdi. Yazının linki şu:

//www.hurriyetdailynews.com/rebranding-turkey-as-a-third-world-country-.aspx?pageID=449&nID=108052&NewsCatID=412

Barçın İnanç aynı zamanda Turkish Daily News haber koordinatörlüğü görevi de yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24