İran'da bir deprem daha!

AFAD'ın internet sitesinden alınan bilgiye göre İran'ın Khoy ilinde saat 19.00'da 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

İran'da bir deprem daha!

İran'ın Khoy ilinde saat 08.53'de 5.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası bir korkutan deprem daha meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 19.00’da merkez üssü İranın Hoy şehri olan 5.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yerin 6.01 kilometre derinliğinde olan deprem, merkez üssüne 8.97 kilometre mesafedeki, Van’ın Başkale ilçesinde de yoğun şekilde hissedildi. Çevre illerde de paniğe neden olan depremde, can ve mal kaybı ile yaralanma olup olmadığı araştırılıyor. Depremin ardından saat 19.07’de 3.5, saat 19.10’da 3.3, saat 19.13’te 3.9, 19.24’te ise 3.5 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD'dan yapılan açıklamada, "İran'in Hoy şehri yakınlarında meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası, depreme en yakın noktada bulunan yerleşim yerlerimiz taranmış olup şu an itibarıyla can kaybı ve yaralanmaya yönelik olumsuz durum ihbarı olmadığı öğrenilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

HAKKARİLİ VATANDAŞLARI SOKAĞA DÖKTÜ

Merkez üstü İran'ın Khoy kentinde meydana gelen 5.9 şiddetindeki depremi hisseden Hakkarililer, sokaklara çıktı.

Türkiye İran sınırındaki Khoy kentinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem, Hakkari'nin Çukurca ile Yüksekova ilçelerinde de hissedildi. Deprem anında avizeler sallanırken, bazı vatandaşlar da sokaklara çıktı.

BAKAN SOYLU, YARALI DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran’ın Hoy şehrinde saat 19.00’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından, afet bölgesine 8.97 kilometre mesafedeki Van’ın Başkale ilçesine geldi. Bakan Soylu, Van Başkale Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan depremzedeleri ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24