İstanbul'da 7 katlı bina çöktü

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. Olay yerindeki çok sayıda itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sürüyor. Binanın risk nedeniyle daha önce boşaltıldığı öğrenilirken, olayda ölü ya da yaralının olup olmadığı henüz bilinmiyor.

İstanbul Bahçelievler'de Siyavuşpaşa Mahallesi'nde 7 katlı bir bina çöktü. Ölü ya da yaralının olup olmadığı henüz bilinmezken, binanın risk nedeniyle daha önce boşaltıldığı öğrenildi. Olay yerindeki çok sayıda itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sürüyor. 

'ALT KATTA BİRKAÇ HURDACI VAR' İDDİASI

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, CNN TÜRK canlı yayınına şu açıklamalarda bulundu:

Mekruh bir bina. Oturan kimse yok. Kullanılmadığı için, alt katında birkaç hurdacı girdiği söyleniyor. İkamet olarak değil. Gören arkadaşlardan birisi çıktı, biri kaldı diyor. AFAD burada, biz buradayız, itfaiye burada. Çalışıyoruz. Hurdacı var mı diye bakıyoruz. Kağıt toplayan bir hurdacı girmiş. Var mı yok mu diye ona bakıyor arkadaşlarımız. Yıkılan bina yandaki binanın yan duvarına biraz hasar vermiş. Orada hiçbir yaralı yok. Dinleme cihazlarını getirdi AFAD, köpeklerini de getirdiler.

(Çöken binanın yanındaki bina) 99'dan sonra yapılmış bir bina. 10 yıllık yeni bir bina. Yan duvarlarında çökme olmuş tabi. 

CNN TÜRK istihbarat şefi Nihat Uludağ, şu bilgileri paylaştı:

Bahçelievler Siyavuşpaşa'da bir bina çöktü. Binanın daha önce zayıf görüldüğü için boşaltıldı ve çökme sırasında boş olduğunu yetkililer bize söyledi. Olay yerinde çok tahribat ve enkaz yığınları oluştu. Tedbir amacıyla itfaiye ve sağlık ekipleri sevkedildi.

Şuan edindiğimiz ilk bilgiye göre bina boş olduğu söylendi ve yaralı haberi henüz yok. Sokaktaki bazı araçlarda maddi hasarlar oluştu. Çalışmalar devam ediyor. Çökme sırasında yolda geçenler var mıydı diye araştırılıyor şuan. Diğer binalar da riskli görülürse onlar da boşaltılacaktır. 

Son dakika haberler... İstanbul Bahçelievlerde bir bina çöktü

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24