Kar sınırı kapattı

Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı hava Trakya’da kar yağışına neden oldu. Hamzabeyli Sınır Kapısı kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Kar sınırı kapattı
Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı hava Trakya’da kar yağışına neden oldu. Hamzabeyli Sınır Kapısı kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Trakya’da kar yağışı etkili oldu.

Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda başlayan yağış nedeniyle kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu.

Yağış nedeniyle çok sayıda TIR ile otomobil kayınca saat 06.45’te sınır kapısına giden yol ulaşıma kapandı. Yolda kalanlar ise Karayolları ekiplerinin zamanında gelmemesinden yakındı.

Çok sayıda TIR sürücüsü, saplandıkları yerden çıkabilmek için lastiklerine zincir taktı. Karayolları ekipleri yaklaşık 3 saat sonra kapanan yola müdahale etti. Yol kısmen ulaşıma açıldı.

Ancak devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle yapılabiliyor.EDİRNE VE KIRKLARELİ'NDE LAPA LAPA KAR
Edirne’de görünen kar yağışı kentin beyazlara bürünmesine neden oldu. Yaklaşık 20 köyle ulaşımın kesildiği bildirildi.

NTV’nin canlı yayınına katılan Edirne Valisi Gökhan Sözer, sürücüleri uyararak, “Hamzabey Sınır Kapısı bizim tarafımızda açık, ancak Bulgaristan tarafı kapalı. Kentte 30 santim kar var. Kar yağışının devam etmesi bekleniyor. Sürücülerin önlem alması gerekiyor” dedi.

Hava sıcaklığının 1 dereceye kadar düştüğü Kırklareli'nde de kar yağışı var. Sabah okula giden öğrenciler ile işe giden vatandaşlar, lapa lapa yağan kara sevindi.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2011, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8