Kaşıkçı'nın kaybolmadan hemen önce BBC'ye verdiği röportaj ortaya çıktı!

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten  sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkç

Kaşıkçı'nın kaybolmadan hemen önce BBC'ye verdiği röportaj ortaya çıktı!

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten  sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmadan 3 gün önce BBC'ye röportaj verdiği ortaya çıktı. 


BBC'de yer alan haberde, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın, kaybolduğu 2 Ekim tarihinden 3 gün önce İngiltere'nin başkenti Londra'da bir konferansa katıldığı belirtildi. Kaşıkçı, konferans sonrası BBC'ye verdiği röportajda da, "Suudi Arabistan'da büyük bir değişim yaşanıyor. Bu daha önce hiç görmediğimiz bir şey. Eleştiri yapan gazeteciler tutuklanıyor. Tutuklananlar muhalif bile değil. Bu olaylar insanları korkutuyor." görüşünü aktardı. Birçok arkadaşının sebepsiz tutuklandığını duyduğunu ve bu nedenle Suudi Arabistan'a dönmediğini dile getiren Kaşıkçı, "Ben sadece bir gazeteciyim. Konuşma, yazma özgürlüğüne sahip bir gazeteciyim. Washington Post gazetesi bana bir alan verdi ve ben de orada düşüncelerimi özgürce yazıyorum. Keşke bu fırsat bana kendi ülkemde verilseydi." ifadelerini kullandı. Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Kaşıkçı, geçen hafta salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra ortadan kaybolmuştu. (AA)
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24