Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da! 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, herkesin imrendiği bir Bursa inşa edeceklerini belirterek, “Bizim mücadelemiz i

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da! 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, herkesin imrendiği bir Bursa inşa edeceklerini belirterek, “Bizim mücadelemiz insanlara hizmet etme ve hak mücadelesidir.” dedi. 


Partisinin Kestel ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen sivil toplum buluşmasına katılan Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz 17-27 yıl falan değil. 5 yıl için görev istiyoruz. Göreceksiniz Bursa başka bir Bursa olacak. Herkesin imrendiği bir Bursa olacak. Kalkıp da 10 yıl falan değil 5 yıl sonunda Bursa’yı kimliğiyle yeşil alanıyla, turist sayısıyla göreceksiniz. Kırsalın kalkınmasıyla göreceksiniz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Bursa vaat ediyoruz. Beton ormanında yaşanan ağaca hasret bir Bursa oldu. Ne oldu yeşil Bursa’ya ? Hepsini düzelteceğiz. Gerçekten de yaşanabilir bir kent, yaşanabilir bir Türkiye ve Bursa’yı yeniden inşa edeceğiz. Herkesin huzur içinde sokağında gezerken tanımadığı insana bile güler yüzle selam verdiği bir Bursa olacak. Burası başkentlik yapmış bir şehir. Turist sayısı az. Turist de fazla olacak.” diye konuştu. Tarihi eserlerin gün yüzüne çıkacağını, daha fazla turist çekeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir yer Burası. Sıradan yer değildir. Bursa’nın kültürüne insanına doğasına sahip çıkacağız. “Bazen bunu yapacağız” derken lafla olur mu diyorlar. Lafla olmaz, çalışarak olur. Bu işler deneyimle sabırla geniş kitleleleri ikna etmek, birlikte yönetmekle olur. Bu İşler muhtarları davet ederek olur. Onların düşüncesini almakla olur. Onlar toplumun en önemli kanaat önderleridir. O açıdan biz kenti yönetirken geçmişte yaptıklarımızdan daha iyisini yaparak yola çıkmak zorundayız. Nilüfer Belediye Başkanımız yeni Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız kenti hep birlikte kentliyle huzur içinde yönetecek. Yönetirken her kuruşun hesabını verecek. Yönetirken hiçbir çocuğun aç girmediği bir Bursa hedefleyecek. Esnafın rahat gelir elde ettiği Bursa’yı inşa edeceğiz. Desteği halktan alacağız” şeklinde konuştu. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19