Kısıtlamasız ikinci hafta sonu başladı

Kontrollü normalleşme ile uzun bir aradan sonra ilk kez geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmamıştı. Bu hafta sonu da vatandaşlar kısıtlama olmadan yeniden sokağa çıktı.

Kısıtlamasız ikinci hafta sonu başladı

Koronavirüs nedeniyle hafta sonları sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlar, bugün yeniden sokağa çıktı. Risk haritasına göre yüksek ve çok yüksek riskli iller bugün, düşük riskli ve orta riskli iller ise hem hem bugün hem de yarın 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Uzun bir aradan sonra erken saatlerde evlerinden çıkan vatandaşlar, işlerine gitti, bazıları ise alışveriş yaptı.

İllerin Covid-19 değerlendirme kriterlerine göre düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak gruplandırıldığı haritada, İstanbul ve İzmir yüksek riskli (turuncu), Ankara orta riskli (sarı) kategoride yer aldı.

Covid-19'la mücadelede "Kontrollü Normalleşme" döneminde atılan yeni adımlara göre, yüksek riskli kategoride yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bir süre daha pazar günü devam edecek.

Orta riskli kategorideki illerde ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi ve pazar günü kalktı. Türkiye genelinde sürdürülen 21.00 ile 05.00 saatleri arasındaki sokağa çıkma sınırlaması ise devam edecek.

TRT HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24